NXS 25/33 – Darlington Sport Clips Haircuts VFW Help A Hero 200

Denny Hamlin opäť potvrdil svoju dominanciu na Darlington Raceway, keď vyhral sobotné preteky Xfinity Series a zvýšil počet výhier na tejto trati na šesť. Hamlin predbehol lídra série Austina Hilla po reštarte v 147. kole a pohodlne prišiel do cieľa ako víťaz.

Sobote v Darlingtone dominoval iný jazdec. John Hunter Nemechek ovládol kvalifikáciu aj oba segmenty, no v tom finálovom už to nefungovalo. Jazdec JGR skončil tretí, hoci vo vedení strávil 99 kôl. V závere sa totiž o popredné priečky delili hlavne Hamlin a Austin Hill, ktorý smeroval za výhrou, no neskoré žlté vlajky mu spravili škrt cez rozpočet. Parker Kligerman sa v 141. kole roztočil po kontakte s nárazníkom Chevroletu Sama Mayera a preteky sa dostali do predĺženia.

V ňom sa dopredu predral Denny Hamlin, ktorý pri svojom jedinom štarte v sezóne prešiel pod šachovnicovou vlajkou ako prvý s náskokom 0,657 sekundy. John Hunter Nemechek skončil tretí za Austinom Hillom. Štvrtý bol Cole Custer, za ním Josh Berry a Riley Herbst, ktorý sa pred poslednými pretekmi základnej časti posunul v hodnotení pred Kligermana.

Záver základnej časti, ktorý určí 12 mien, ktoré zostanú v hre o titul je na pláne najbližšiu sobotu o 21:00 na Kansas Speedway. Priamy prenos ponúkne televízia Arenasport 1.