NXS 20/33 – Indianapolis Motor Speedway Road Pennzoil 150

NASCAR Xfinity Series Pennzoil 150 at the Brickyard

AJ Allmendinger potvrdil, že je kráľom klasických okruhov a aj napriek problémom v úvode si vybojoval ďalšiu výhru.

Allmendinger štartoval rovnako ako vlani z pole position, no na rozdiel od minulého roku neprebrzdil prvú zákrutu a udržal si vedenie. V 14. kole sa do šmyku v siedmej zákrute dostal pre mechanické problémy Parker Kligerman, ktorý zostrelil aj Ryana Ellisa a zaviali prvýkrát žlté vlajky. Väčšina jazdcov zamierila do boxov, problému mal líder Allmendinger, ktorého mechanici mali problém s nasadením pravej zadnej pneumatiky, čím jazdec Kaulig Racing strávil na pit lane zhruba 25 sekúnd a prepadol sa až na 13. miesto. Noah Gragson, Myatt Snider a Chase Briscoe zostali na trati a prvý menovaný potvrdil segmentovú dominanciu JR Morotsports. Vybojoval svoju siedmu a tímovú dvadsiatu druhú čiastkovú výhru.

Alex Bowman a Justin Allgaier viedli pole do druhej časti, v prvej zákrute sa po kontakte s Berrym roztočil Gibbs, v deviatej zákrute Berry „vybavil“ aj druhé auto so sfarbením Monster Energy, Rileyho Herbsta. V týchto incidentoch trochu zanikol predbiehací manéver Allgaiera, ktorý sa dostal do vedenia, no po zhruba dvoch kolách zaviali žlté vlajky pre úlomky z vozov na trati. Reštart vyšiel najlepšie Allmendingerovi, ktorý sa zo štvrtého miesta dostal opäť do čela, no z výhry v segmente sa neradoval. S rozdielnou stratégiou viacerí jazdci z predných miest zamierili do boxov ešte pred zeleno-bielou šachovnicou a ku výhre v druhej časti sa dostal Josh Berry.

Do záverečného segmentu boli v prvom rade Allmendinger s Bowmanom, ich krátky súboj ukončil v druhej zákrute bodový líder šampionátu Xfinity Series. AJ Allmendiger sa odpútal od ostatných a postupom času si vypracoval obrovský náskok na svojich prenasledovateľov. Záver pretekov bol absolútne pokojný, miestami možno až nudný, pretože na trati sa nič veľkého nedialo. Allmendinger suverénne smeroval za víťazstvom a cieľovú čiaru preťal s náskokom 2.084 sekundy pred Alexom Bowmanom. Toto víťazstvo bolo pre jazdca Kaulig Racing tretie v sezóne a jeho štvrté v posledných piatich pretekoch série Xfinity na okruhoch.

Xfinity Series bude pokračovať už budúci víkend ďalším podujatím, tentokrát už na klasickom ovále. Pretekári sa predstavia v Michigane, zelené vlajky by mali zaviať v sobotu po 21:30 nášho času. Priamy prenos tradične prinesie televízia Arenasport.

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1AJ AllmendingerChevrolet62142422
2Alex BowmanChevrolet624400
3Justin AllgaierChevrolet62104417
4Ross ChastainChevrolet6218000
5Chase BriscoeFord626000
6Riley HerbstFord6230376
7Sam MayerChevrolet6250311
8Ty GibbsToyota6221345
9Austin HillChevrolet6290280
10Noah GragsonChevrolet62763710
11Landon CassillChevrolet62110260
12Alex LabbeChevrolet62140349
13Sage KaramChevrolet62120317
14Josh BerryChevrolet62853714
15Brandon JonesToyota62360220
16Brett MoffittChevrolet62170210
17Santino FerrucciToyota62300200
18Anthony AlfredoChevrolet62260223
19Jeremy ClementsChevrolet62290180
20Ty DillonChevrolet6227000
21Bayley CurreyChevrolet62340204
22Daniel HemricChevrolet62160150
23Sheldon CreedChevrolet62150173
24Miguel PaludoChevrolet62190130
25Andy LallyFord62220120
26Austin DillonChevrolet6220000
27Ryan SiegFord62310100
28Patrick GallagherFord62350101
29Preston PardusChevrolet62230146
30Kyle WeathermanChevrolet6228092
31Scott HeckertChevrolet6232060
32Kaz GralaChevrolet6124000
33Myatt SniderChevrolet61250139
34Brandon BrownChevrolet5838030
35Bubba WallaceToyota2813000
36Ryan EllisChevrolet1733010
37Parker KligermanToyota1137000
38Jeb BurtonChevrolet021010

XS FOTOGALERIE

NASCAR Cup Series Verizon 200 at the Brickyard - Practice NASCAR Xfinity Series Pennzoil 150 at the Brickyard NASCAR Xfinity Series Pennzoil 150 at the Brickyard NASCAR Xfinity Series Pennzoil 150 at the Brickyard NASCAR Xfinity Series Pennzoil 150 at the Brickyard NASCAR Xfinity Series Pennzoil 150 at the Brickyard

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Allmendinger potvrdil dominanciu na okruhoch […]