NXS 18/33 – New Hampshire Ambetter Health 200

John Hunter Nemechek vybojoval ďalšie víťazstvo, keď presvedčivo vyhral sobotňajšie preteky  na New Hampshire Motor Speedway a odpovedal úspešne na veľké víťazstvo v Atlante minulý týždeň. Nemechek odrazil útoky Chandlera Smitha pri reštarte v predĺžení, viedol 137 z 206 kôl a stal sa najúspešnejším jazdcom v tejto sezóne so štyrmi víťazstvami, čím sa jeho celkový počet v kariére zvýšil na šesť.

Druhý skončil Chandler Smith, ktorý si v piatok vybojoval pole poisition, viedol iba prvé kolo, ale zostal v boji a udržiaval sa v prednom balíku počas celého dňa. Nanešťastie pre 21-ročného jazdca tímu Kaulig Racing došlo počas sparného letného popoludnia v New England k poruche jeho chladiaceho obleku a po pretekoch musel na infúzie, no infield care center opustil v poriadku. Preteky na ovále s dĺžkou 1,058 míle zahŕňali 10 žltých vlajok, posledná si vynútila ukončenie v overtime. Nemechek sa dostal pod bielou vlajkou do posledného kola, keď za ním v súboji o tretie miesto havarovala dvojica jeho vyzývateľov – Cole Custer a Sheldon Creed. Incident zmrazil priebežné poradie a preteky ukončil.

Custer zo Stewart-Haas Racing, najmladší víťaz v histórii série NASCAR Craftsman Truck Series, keď v roku 2014 vyhral práve v New Hampshire, sa pri súboji o tretie miesto zrazil s jazdcom RCR Creedom. Za Nemechekom, Smithom a Hillom uzavreli prvú päťku Daniel Hemric z Kaulig Racing a nováčik z tímu JGR Sammy Smith. Smith získal svoje prvé segmentové víťazstvo v kariére, keď uvidel prvý zeleno-bielu šachovnicu na konci druhej časti a viedol 18 kôl.

Justin Allgaier z JR Motorsports skončil na šiestom mieste po tom, čo viedol 27 kôl na začiatku pretekov a vyhral prvý segment. Na začiatku bol najväčším vyzývateľom Nemecheka, ale jeho počiatočná sila sa stratila, keď jeho Chevrolet dostal penalizáciu pit-stop mimo boxov, keď v prestávke medzi segmentami netrafil nájazd do svojho boxu. Na začiatku 2. segmentu bol na 27. mieste, neskôr sa dostal do pasce deviatich áut, keď sa pole pri reštarte v 71. kole zaseklo. Nemechek pred zelenými vlajkami, tesne na konci reštartovej zóny spomalil, na čo nestihol zareagovať Parker Kligerman, tvrdo vrazil do Hemrica pred ním a do problémov „zapojil“ aj ďalších jazdcov. Allgaier pokračoval s poškodením a skončil šiesty, ale Anthony Alfredo, Parker Kligerman a Ryan Sieg museli svoj deň ukončiť predčasne.

Čo sa týka Nemecheka, momentálne zažíva výborné obdobie. 26-ročná hviezda vďaka výhre vedie šampionát o 33 bodov pred jazdcom Richard Childress Racing Austinom Hillom. Najbližšie preteky sa pôjdu už budúcu sobotu na Pocono Raceway. Priamy prenos pretekov ponúkne Televízia Arenasport.