NXS 17/33 – Atlanta Alsco Uniforms 250

NASCAR Xfinity Series Alsco Uniforms 250

Jazdci zo štátu Georgia vyhrali 22. preteky v Xfinity Series, no prvýkrát sa im podarilo vyhrať na „domácej pôde“. Navyše sa jednalo o jasnú záležitosť.

Od rána trápilo Atlantu počasie, ktoré zrušilo aj kvalifikáciu a z prvého radu tak štartovali Gibbs s Berrym, ktorý sa už v prvom kole predral do vedenia. Krátko na to sa v štvrtej zákrute roztočil Jesse Iwuji. Líder sa v prvom segmente menil niekoľkokrát, naposledy tri kolá pred koncom, keď vedenie prebral opäť Josh Berry a prišiel si pre piaty čiastkový úspech v sezóne. Druhá časť bola bez incidentov a v dlhej „zelenej“ jazde sa opäť bojovalo o líderskú pozíciu. Po zmene konfigurácie trate sa bojovalo najmä v rámci draftingu a rozhodujúci súboj prišiel v predposlednom kole. Creed vo vedení chcel blokovať Austina Hilla, ten to však vymanévroval, dostal sa do čela a vyhral druhý segment.

Finálová časť priniesla dva incidenty, prvý prišiel v 88. kole, keď sa v štvrtej zákrute roztočil Jones. Následný reštart priniesol dôležitý moment, keď v prvom rade reštartovali Gibbs s Herbstom. Druhý menovaný sa snažil po pomoci od Truexa dostať čisto pred mladíka z JGR, no prišlo ku kontaktu, Gibbs skončil v bariére a predčasne skončil v pretekoch. Naďalej sa však zostalo pod zelenými vlajkami a v 101. kole prišlo ku rozhodujúcemu momentu, keď sa do čela vrátil Hill. Postupne sa vytvoril balík ôsmych áut, ožilo to však až pod bielou vlajkou. Josh Berry sa pokúsil zaútočiť, no nemal potrebné momentum  a Austin Hill si prišiel pre druhú výhru v sezóne, tentokrát dokonca na domácej trati.

Xfinity Series bude pokračovať budúci víkend na New Hampshire Motor Speedway. Zelené vlajky zavejú v sobotu krátko po 20:30 nášho času.

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Austin HillChevrolet1635735414
2Josh BerryChevrolet1632134510
3Ryan TruexToyota163218373
4Tyler ReddickChevrolet163222100
5Daniel HemricChevrolet163160375
6Noah GragsonChevrolet16360376
7Justin AllgaierChevrolet16370399
8Landon CassillChevrolet163180312
9Riley HerbstFord16380280
10AJ AllmendingerChevrolet163325358
11Brandon JonesToyota16340337
12Sheldon CreedChevrolet1631516349
13Jeb BurtonChevrolet163130240
14Anthony AlfredoChevrolet163140230
15Ryan SiegFord16390220
16Kyle SiegFord163290210
17Jeremy ClementsChevrolet163110200
18Myatt SniderChevrolet163260201
19Jeffrey EarnhardtToyota163190191
20Brett MoffittChevrolet163230170
21Ryan VargasChevrolet163360160
22David StarrFord163280150
23Alex LabbeChevrolet162120140
24Mason MasseyChevrolet162300130
25Josh WilliamsChevrolet162200120
26Joey GaseFord161320110
27Natalie DeckerFord161370100
28Caesar BacarellaChevrolet16134090
29Bayley CurreyChevrolet16117080
30Joe Graf Jr.Ford16131070
31Brennan PooleChevrolet15938000
32Jesse IwujiChevrolet15727050
33Brandon BrownChevrolet1192401915
34Sam MayerChevrolet10610030
35Ty GibbsToyota93171513
36J.J. YeleyFord7135010
37Matt MillsChevrolet6433000
38Sage KaramChevrolet2325010

XS FOTOGALERIE

NASCAR Xfinity Series Alsco Uniforms 250 NASCAR Xfinity Series Alsco Uniforms 250 NASCAR Xfinity Series Alsco Uniforms 250 NASCAR Xfinity Series Alsco Uniforms 250 NASCAR Xfinity Series Alsco Uniforms 250 NASCAR Xfinity Series Alsco Uniforms 250

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář