NXS 16/33 – Road America Henry 180

NASCAR Xfinity Series Henry 180

Kyle Larson pri návrate do Xfinity Series siahal na víťazstvo, neskorá caution však dala šancu mladému Gibbsovi, ktorý sa jej chopil v poslednom kole.

Larson zvládol najlepšie kvalifikáciu aj štart, keď vystrelil ako raketa a rýchlo si vypracoval náskok. V druhom kole sa v 11. zákrute dostal mierne mimo trať, Gibbs sa priblížil, no predbehnúť ho nedokázal. V polovici segmentu sa medzi túto dvojicu dostal Custer, no rýchlo sa mladík z JGR dostal späť na druhú pozíciu. V ôsmom kole vyletel mimo Brett Moffitt, zostal zaseknutý v štrkovej zóne a žlté vlajky predčasne ukončili boje v prvom segmente, ktorý vyhral Kyle Larson. Medzi segmentami sa ukázala dvojaká stratégia a viacerí jazdci zostali na trati. Do boxov však zamieril Larson a pod zelené vlajky tak viedol pole Ty Gibbs. V piatej zákrute ho predbehol AJ Allmendinger, no o kolo neskôr v rovnakých miestach mu manéver Gibbs vrátil. V sedemnástom kole sa do boxov pobrali aj zostávajúci jazdci, čo vrátilo do čela Larsona, ktorý tak ovládol aj druhý segment.

Larson a Creed reštartovali z prvého radu, Gibbs bol desiaty, Allmendinger dvanásty, no rýchlo sa predral na šieste miesto. V 25. kole prišlo v súboji o ôsme miesto ku niekoľkým kontaktom medzi Gragsonom a Karamom. Gragson vo frustrácii vrazil do súpera tvrdšie v štvrtej zákrute a spôsobil hromadnú nehodu, do ktorej sa zapojilo 16 áut. Tvrdý náraz zažil najmä Brandon Brown, ktorý bol po vystúpení z vozu poriadne otrasený a chvíľku mal problémy sa poriadne nadýchnuť. Viacerí smerovali ku mechanikom, pod zelené vlajky išiel ako líder Alggaier. O chvíľu neskôr zostal v piesku v zákrute 12 zaseknutý Chris Dyson a pri následnom reštarte sa Larson výborne predral zo štvrtého miesta až do čela už v prvej zákrute. Vyzeralo to na výhru Larsona, ktorý si vytvoril náskok pred Gibbsom, no v predposlednom kole búral tvrdo tretí Custer a preteky sa dostali do overtime. Tam to bol už len súboj medzi pretekármi Hendrick Motorsports a Joe Gibbs Racing, Gubbs sa v poslednom kole predral v tretej zákrute pred Larssona a prišiel si pre štvrtú výhru v tejto sezóne.

Séria Xfinity sa budúci víkend spolu s NCS presúva do Atlanty, zelené vlajky zavejú v sobotu večer po 23 hodine.

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Ty GibbsToyota4825499
2Kyle LarsonChevrolet4813100
3Josh BerryChevrolet48160340
4Austin HillChevrolet48100330
5Brandon JonesToyota48140386
6AJ AllmendingerChevrolet48381332
7Riley HerbstFord48304111
8Noah GragsonChevrolet4870367
9Jeremy ClementsChevrolet48110346
10Ryan SiegFord48272270
11Preston PardusChevrolet48210260
12Justin AllgaierChevrolet48153316
13Josh BilickiChevrolet4813000
14Andy LallyFord48230230
15Alex LabbeChevrolet48180231
16Bayley CurreyChevrolet48300210
17Josh WilliamsChevrolet48310200
18John Hunter NemechekToyota4835000
19Patrick GallagherFord48330180
20Sam MayerChevrolet4850214
21Jeb BurtonChevrolet48340160
22Jesse IwujiChevrolet48240150
23Anthony AlfredoChevrolet47190140
24Sammy SmithToyota4580185
25Cole CusterFord434600
26Miguel PaludoChevrolet39250110
27Sheldon CreedChevrolet3760199
28Chris DysonChevrolet3329090
29Daniel HemricChevrolet2722080
30Tyler ReddickChevrolet259000
31Sage KaramChevrolet2412071
32Landon CassillChevrolet2420050
33Myatt SniderChevrolet2432040
34Brandon BrownChevrolet2436030
35Brett MoffittChevrolet2417020
36Joe Graf Jr.Ford1737010
37Ty DillonChevrolet1326000
38Will RodgersToyota928010

XS FOTOGALERIE

NASCAR Xfinity Series Henry 180 NASCAR Xfinity Series Henry 180 - Practice NASCAR Xfinity Series Henry 180 - Practice NASCAR Xfinity Series Henry 180 NASCAR Xfinity Series Henry 180 NASCAR Xfinity Series Henry 180 NASCAR Xfinity Series Henry 180 NASCAR Xfinity Series Henry 180

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Posledné kolo rozhodlo bitku Larsona s Gibbsom […]

Napsat komentář