NXS 14/33 – Sonoma DoorDash 250

Najrýchlejší v tréningu, víťaz kvalifikácie, najviac kôl vo vedení, no výhra neprišla. Napriek dominantnému víkendu sa Kyle Larson počas premiérového podujatia NASCAR Xfinity Series na Sonoma Raceway do Victory Lane nedostal.

Larson zvládol štart a hneď si začal vypracovávať náskok na svojich súperov. Keďže sa išlo na klasickom okruhu, podľa nových pravidiel z tejto sezóny sa po konci segmentov nevialo žltými vlajkami. Pretekár v Chevrolete #17 Hendrick Motorsports si suverénne prišiel pre prvý čiastkový úspech, no krátko potom sa predsa preteky spomalili. Pre problémy s tlakom paliva zostal na trati stáť Josh Berry a lídri zamierili do boxov.

Larson si udržal vedenie, vyhral aj druhý segment a držal si náskok viac ako 13 sekúnd pred Allmendingerom, keď Jeffrey Earnhardt v 60. kole narazil do bariéry v desiatej zákrute a spôsobil druhú žltú fázu pretekov. Ak bol následný reštart v 65. kole rozhodujúci pre Almirolovo víťazstvo, Larsonova chyba v 72. kole bola ešte väčšia. Sedem kôl pred koncom Larson tlačil na lídra, pred ktorého sa chcel dostať. Vo vlásenke 11. zákruty bol len pár centimetrov od zadného nárazníka Almirolu, no dostal sa do kontaktu s jedným zo stohov pneumatík definujúcich zákrutu. Larson namiesto doprava „vystrelil“ vľavo, opustil ideálny kurz a kým narovnal auto, stratil kontakt s Almirolom a predbehol ho aj Allmendinger.

Almirola si to už postrážil a dokázal bez problémov za sebou udržať oboch favoritov na triumf. Jeho víťazstvo bolo štvrté v NASCAR Xfinity Series a prvé od roku 2017, keď vyhral na Talladega Superspeedway. AJ Allmendinger skončil so stratou 1,868 sekundy druhý, Larson sa musel uspokojiť s tretím miestom. Ty Gibbs obsadil štvrté miesto, takže jazdci z NASCAR Cup Series obsadili prvé štyri pozície. Parker Kligerman bol najlepším full-time Xfinity pretekárom na piatom mieste, za ním nasledovali Cole Custer, Justin Allgaier, Austin Hill, Sammy Smith a Sam Mayer.

Nasledujúci víkend má NASCAR voľný, nebude sa jazdiť žiadna séria. Najbližšie nás teda čakajú preteky Tennessee Lottery 250 na Nashville Superspeedway. Zelené vlajky zavejú v sobotu 24. júna o 21:30 nášho času.

Trackbacks for this post

1. […] Prečítajte si aj: Almirola udržal za sebou Larsona a Allmendingera a vyhral v Sonome […]