NXS 13/33 – Portland Pacific Office Automation 147

Cole Custer využil tesný súboj trojice lídrov v prvej zákrute po reštarte do overtime a vyhral sobotňajšie preteky Pacific Office Automation 147 na Portland International Raceway.

Po žltých vlajkách v 73. kole, ktoré priniesli úlomky na trati si Allgaier udržal vedenie pre reštart. Parker Kligerman, ktorý reštartoval za Allgaierom, zamieril dovnútra a vyrazil do prvej zákruty. Dostal sa však do kontaktu s Allgaierom a do kontaktu sa dostal aj Sheldon Creed, pričom obaja sa dostali mimo trate. To využil Cole Custer, ktorý sa v prvej zákrute prebojoval do vedenia.

Allgaier prekonal bariéry v šikane prvej zákruty a udržal si druhé miesto, a aj keď sa v poslednom kole dostal do tesnej blízkosti Custerovho nárazníka, nedokázal prekaziť jeho cestu za víťazstvom. Custer prišiel do cieľa s náskokom 0,142 sekundy a získal tak svoje prvé víťazstvo v sezóne.

Custer, ktorý vyhral druhý segment v tesnej bitke proti Johnovi Hunterovi Nemechekovi, viedol päť kôl a pripísal si 11. víťazstvo v kariére. Allgaier viedol 23 a držal si pohodlný štvorsekundový náskok, keď Riley Herbst ostal stáť na konci trate v deviatej zákrute s plameňmi šľahajúcimi z jeho predných kolies.

Tento incident spôsobil štvrté upozornenie v 68. kole, ale silný reštart udržal Allgaiera na čele až do poslednej caution a následného predĺženia. Allgaier bol filozofický o Kligermanovom prestupe do prvej zákruty. „Videl som chlapíka, ktorý sa rozhodol, že chce vyhrať svoje prvé preteky, a tesne minul brzdnú zónu,“ povedal Allgaier, ktorý dosiahol svoje prvé víťazstvo v sezóne v upršanom Alsco Uniforms 300 na Charlotte Motor Speedway v pondelok. „Chápem to. Neobviňujem ho z toho, že je agresívny. Mrzí ma to pre všetkých v tomto tíme.“

Tímoví kolegovia z JR Motorsports, Sam Mayer a Josh Berry, skončili na treťom a štvrtom mieste. Piaty bol Austin Hill, za ním Myatt Snider, Creed, Connor Mosack, Chandler Smith a Nemechek. Séria Xfinity poputuje na juh, aby pretekala premiérovo na Sonoma Raceway v sobotu 10. júna.