NXS 10/33 – Dover A-GAME 200

Ryan Truex zažil svoj najlepší deň kariéry, 31-ročný pretekár viedol dominantných 124 z 200 kôl na Dover Motor Speedway. Získal obe segmentové víťazstvá, nakoniec prešiel pod šachovnicovou vlajkou s impozantným rozdielom 4,82 sekundy a získal svoje prvé víťazstvo v kariére v NASCAR Xfinity Series.

Bol to veľký deň pre jazdca, ktorý pretekal v sérii NASCAR Xfinity Series – predovšetkým na čiastočný úväzok – deväť sezón a aj v roku 2023 je plánovaný len na niekoľko štartov v Toyote #19 Joe Gibbs Racing. Dostal sa k mimoriadne sentimentálnemu víťazstvu na špeciálnom mieste, na ovále ktorý označil za svoju „domácu trať“. Tesne predtým, ako nasmeroval svoju Toyotu do Victory Lane, zastavil a prijal gratuláciu od staršieho brata Martina, šampióna série NASCAR Cup z roku 2017, ktorý podobne získal svoje prvé víťazstvo v pohárovej sérii práve v Doveri v roku 2007.

„Som veľmi vďačný, všetci títo fanúšikovia, môj tím, naozaj za mnou stáli,“ povedal usmievavý a emotívny Truex, ktorý sa stal 14. jazdcom NASCAR Xfinity Series, ktorý získal svoje prvé víťazstvo v Doveri. „Myslel som si, že teraz budem viac emotívny, ale keď som prekročil vlajku, nemohol som ani hovoriť v rádiu a to nie som emotívny človek. Toto je pre všetkých, ktorí o mne pochybovali,“ dodal. Jazdec JR Motorsports a obhajca vlaňajšieho triumfu v Doveri Josh Berry skončil na druhom mieste za Truexom, čím si tiež zabezpečil pôsobivý rekord v Doveri. Vo všetkých troch štartoch série Xfinity na „Monster Mile“ skončil buď prvý alebo druhý.

Tretí bol Berryho tímový kolega z JRM Justin Allgaier, za ním nasledovali Austin Hill z Richard Childress Racing a tímoví kolegovia Truexa z Joe Gibbs Racing John Hunter Nemechek a Sammy Smith. Tretie miesto pre Hilla, ktorý viedol 18 kôl, drží víťaza troch pretekov z roku 2023 na čele poradia šampionátu o štyri body pred Nemechekom. Cole Custer z Stewart-Haas Racing skončil šiesty, dostatočne vysoko na to, aby získal bonus 100 000 dolárov v rámci Dash 4 Cash druhý týždeň po sebe.

Séria má nasledujúci víkend voľno, do Kansasu sa pozrú len autá Cup Series a trucky. Xfinity Series sa opäť prihlási o slovo o dva týždne v Darlingtone.