NTS 5/23 – Texas SpeedyCash.com 250

Maraton žlutých vlajek v Texasu jasně ovládl Nick Sanchez, z vítězství se nicméně neradoval. Premiérovou výhru získal Carson Hocevar a to vedl pouze finální kolo!

Craftsman Truck Series se pro tento víkend odtrhla od zbylých dvou sérií a připojila se k formulové Indycar, která si odbývá letošní první klání na oválu a to na Texas Motor Speedway.

Dominantním způsobem si v závodu počínal Nick Sanchez. Vyhrál jak kvalifikaci, tak oba segmenty a byl to právě on, kdo vjížděl do posledního kola na líderské pozici. Při souboji se Zanem Smithem nicméně lehce ztratil kontrolu nad svým vozem na start-finish line, trochu zpomalil, na to nedokázal zareagoval Carson Hocevar a poslal Sancheze do smyku. Ten s sebou tvrdě „sebral“ i druhého Zana Smitha a byla vyvěšena žlutá vlajka.

Na prvním místě se v tu ránu objevil zmiňovaný Carson Hocevar a nastalo tradiční čekání na oznámení vítěze. Po překontrolování záznamů byl na prvním místě při vyvěšení žluté právě Hocevar a jezdec Niece Motorsports si tak dojel pro premiérové vítězství v sérii trucků. Na druhém místě byl nakonec klasifikován Chase Purdy. V Top 5 se umístili ještě Stewart Friesen, Ty Majeski a Jake Garcia.

Během klání bylo vyvěšeno hned dvanáct žlutých vlajek a k vidění byla i čtvrt hodinová červená fáze. Ta nastala po těžké havárii Deana Thompsona. Ten se roztočil na výjezdu ze čtvrté zatáčky a přes travnatý infield se dostal zpět na ovál. Jemu se nedokázal vyhnout Matt Mills a do už stojícího vozu ve velké rychlosti narazil. Do roztočeného Thompsona ještě narazil Trey Hutchens a Armani Williams. Thompson sice svépomocí vyleze z vozu, hned si však lehl na zem a nakonec byl na nosítkách odvezen do místní nemocnice, kde podstoupil různá vyšetření. Sám pak na twitteru oznámil že je v pořádku.

Jezdce Truck Series čeká příští týden velikonoční klání na hliněném Bristolu. Klání začne v noci ze soboty na neděli.