NTS 4/23 – COTA XPEL 225

Zane Smith vyhral sobotné preteky NASCAR Craftsman Truck Series na okruhu Circuit of The Americas, čo je jeho druhé víťazstvo v rade na 3,41 míľovom okruhu. Smith využil rýchly truck, solídnu stratégiu a dobré načasovanie, aby dosiahol svoje druhé víťazstvo v sezóne 2023.

Keď vtedajší líder Busch zostal na trati, aby si predĺžil životnosť pneumatík a vyhral 2. segment, Smith na jeho konci prešiel do boxov, preťal štartovú/cieľovú čiaru ako druhý a získal deväť bodov. Sobota bola prvým podujatím národnej série NASCAR od roku 2016, ktoré neobsahuje žlté vlajky na konci segmentov, čo je nový postup zavedený pre väčšinu klasických okruhov v Truck Series v roku 2023.

Chvíľu po skončení segmentu zaviala žltá vlajka pre zastavený truck Parkera Kligermana, čím sa pole stiahlo a Busch sa dostal do ťažkej pozície. Keďže väčšina ostatných mala pit-stop absolvovaný a jazdci boli schopní zostať na trati, Busch musel do boxov. Busch reštartoval až ako 16., pričom mu zostávalo 13 kôl a nakoniec dostal sa späť na druhé miesto.

Víťaz kvalifikácie Ross Chastain viedol v sobotu 10 zo 42 kôl, ale mal problém s tankovaním v 27. kole a uväznil svoj Chevrolet zaseknutý v poli jazdcov. Napokon sa však vyšplhal do TOP5, ktorú uzatváral. Za Smitha a Buscha sa ešte dostali Ty Majeski a Tyler Ankrum.

Jazdci Truck Series sa najbližšie predstavia osamotene na Texas Motor Speedway, kde sa pôjde v sobotu 1. apríla o 22:30 nášho času. NCS a NXS budú v tento víkend jazdiť v Richmonde.