NTS 2/23 – Las Vegas Victoria’s Voice Foundation 200

Po týdenní odmlce se v Las Vegas opět roztočily kola série Trucků a pro své třetí vítězství kariéry si dojel jezdec týmu Kyle Busch Motorsports Chandler Smith.

Závěrečný restart nejlépe zvládl devatenáctiletý mladíček Chandler Smith a až pod cílovou čáru sváděl souboj se svým jmenovcem Zanem Smithem. Pod cílovou šachovnicí je dělily necelé tři desetiny. Vůz DGR Zana Smitha však neprošel po-závodní inspekcí a byl diskvalifikován. Na druhé místo se tak posunul Chandlerův šéf Kyle Busch. Na třetím místě dokončil dvou set mílové klání Stewart Friesen.

Smolařem závodu byl jednoznačně Ben Rhodes. Vyhrál dva první segmenty, poté však dostal ve sto třetím kole ránu na zadní kolo od týmového kolegy Ty Majeskiho. Po tvrdé ráně do vnější lemující zdi se jeho vůz otočil do protisměru a lehce se vznesl.

Dalším smolařem byl navrátilec Todd Bodine. Ten se za závodní volant vrátil po pětileté pauze, kdy se zúčastnil klání Xfinity Series v Charlotte. Rozhodně však není žádným nováčkem. Napříč všemi sériemi má téměř osm set závodů. Bodine zavinil hned dvě žluté fáze, pokaždé se sám roztočil na výjezdu ze čtvrté zatáčky. Poslední kolo nebylo jen o souboji o vítězství, za úvodní skupinkou se semlelo hned několik velkých nehod.  Nejprve do vnější zdi narazil Grant Enfinger a jeho vůz se na poměrně velkou dobu dostal do plamenů. Smůlu měl i John Hunter Nemechek, který se do smyku dostal při nájezdu do třetí zatáčky a tvrdě do zdi nasměroval Jordana Andersona.

Šampionát Trucků si dá opět týden pauzu a poté se vydáme do Georgie na nově přeasfaltovaný a upravený ovál Atlanta Motor Speedway.