NTS 17/23 – TSport 200 Lucas Oil Indianapolis Raceway Park

Při závěrečném overtime finishy se Grant Enfinger dokázal probojovat ze čtvrtého na první místo a dojel si pro své letošní první vítězství a automatický postup do Round of 8.

Lucas Oil Indianapolis Raceway Park se do kalendáře Camping World Truck Series navrátil po desetileté pauze. Závody zde se nicméně pamatují pouze dva aktuální veteráni série Matt Crafton a Johnny Sauter.

Úvod klání naprosto ovládl vítěz kvalifikace John Hunter Nemechek a stylem start-cíl vyhrál první segment. Druhá stage už nabídla několik soubojů na čelní pozici a ve vedení se vystřídali Chandler Smith, Carson Hocevar, Grant Enfinger a Ty Majeski, který si nakonec dojel pro bonusových deset bodů za výhru segmentu.

Finále se neslo v souboji mezi čtveřicí Enfinger, Nemechek, Taylor Gray a Majeski. Šest kol před koncem klání se do vedení dostal zmiňovaný Taylor Gray, tři kola před cílem ho však při nájezdu do třetí zatáčky roztočil John Hunter Nemechek a bylo po nadějích na pěkný výsledek.

Závod mířil do overtime finishe a v něm se nejlépe zadařilo Grantu Enfingerovi a dojel si pro své letošní první vítězství a šesté v dosavadní kariéře. Celá Top 5 se během dvoukolového rozstřelu pomíchala a v Top 5 Enfingera nakonec doplnil Ben Rhodes, Zane Smith, Stewart Friesen a Corey Heim.

Druhý závod první části playoff Round of 10 se odjede za čtrnáct dní na dalším krátkém oválu Richmond Raceway.