NTS 14/23 – Mid-Ohio O’Reilly Auto Parts 150

Corey Heim štartoval na pole position a skončil so svojím druhým tohtoročným víťazstvom v tejto sezóne. To, čo sa stalo medzi zelenou a šachovnicovou vlajkou, bol čistý chaos. V pretekoch, ktoré sa začali v záplave vody a skončili za jasného slnečného počasia, sa autá točili ako gule na bowlingovej dráhe a pristávali v štrkových zónach, ktoré si vyžadovali odťahové vozidlá, aby ich vytiahli na slobodu.

Tímoví kolegovia sa zrazili v prednej časti poľa a častý kontakt medzi vozidlami priniesol 10 upozornení a 23 zo 67 kôl sa išlo pod žltými vlajkami. Stav trate natiahol preteky z predpokladaných dvoch hodín 17 minút na takmer štyri. Nakoniec však vyhral najlepší truck. Heim prehnal svoju Toyotu #11 okolo Ty Majeskiho v 42. kole a posledných 26 kôl sa držal na prvom mieste, aby si pripísal svoje prvé víťazstvo na klasickom okruhu s 13 zákrutami a dĺžkou 2,258 míle. Heim porazil úradujúceho šampióna série Zanea Smitha, do cieľa prišiel s náskokom 0,947 sekundy a Smith sa musel druhý rok po sebe uspokojiť len s priečkou na druhom mieste.

Smith musel štartovať zo zadnej časti poľa po tom, čo jeho tím opravoval prevodovku vo Forde #38. Pri prejazde cez hustú premávku utrpel menšie poškodenie svojho auta. Jazdci bez víťazstva tesne nad a pod bublinou play-off zostali natesno zoskupení, Stewart Friesen skončil štvrtý, Matt Crafton šiesty, Matt DiBenedetto ôsmy a Nick Sanchez deviaty. Ben Rhodes vyhral prvý segment a tímový kolega z ThorSport Racing Ty Majeski druhý, ale ich dva Fordy sa v 43. kole zrazili a dostali sa z kurzu, pričom boli vtedy druhý a tretí za Heimom. Rhodes sa dostal z problémov a skončil piaty, Majeski si zachránil siedme miesto.

V základnej časti série Craftsman Truck Series zostávajú len dva posledné preteky. Už 22. júla sa presunieme na „Tricky Triangle“ Pocono Raceway.