NTS 12/23 – Gateway Toyota 200

Ani další víkend NASCAR se neobešel bez dešťových prodlev a klání Truck Series v Madisonu vyhrál Corey Heim.

Šampionát třetí nejvyšší ligy NASCAR Craftsman Truck Series se dvanáctým závodem přehoupl do své druhé poloviny a do konce základní části chybí už jen pouze čtyři klání.

Dešťové mraky si pohrávaly s jezdci a týmy a místo plánovaného startu v 19:30 jsme se do rychlého tempa dostali až o tři hodiny později. Pouze o několik minut později byl odstartován závod i v dalekém Portlandu v rámci Xfinity Series a bojovalo se tak ve stejném čase.

Úvodu klání dominovali jezdci, kteří odstartovali z první řady, tedy Ty Majeski a Christian Eckes. V důležitých momentech měl navrch Majeski a díky tomu si připisuje dvacet bonusových bodů za vítězství v segmentech.

Majeski ale ztratil během zelených zastávek v boxech a na lepší strategii vydělal Corey Heim. Jezdec Tricon Garage má tuto sezónu skvělou formu a s pohodlným náskokem téměř dvou vteřin si dojel pro čtvrté vítězství letošního ročníku. Zároveň připisuje desátý Top 10 dojezd a osmý Top 5 z dvanácti závodů (v Charlotte byl diskvalifikován z druhého místa za chybějící dvě matice).

Zmiňovaný Majeski nakonec dojel na čtvrtém místě. Druhý skončil Christian Eckes, třetí Nick Sanchez a Top 5 uzavřel Layne Riggs.

Heim si zároveň výhrou vyjel bonus padesát tisíc dolarů v rámci Triple Truck Challenge.

Nyní čeká na jezdce Truck Series skoro měsíční pauza, kdy se představí až 28. června na Nashville Superspeedway.