Noční Bristol vyhrál Joey Logano

Nejkratší okruh šampionátu zvládl nejlépe z pátého místa startující Joey Logano, který se tímto stal již pátým pilotem, který dokázal vyhrát v letošní sezóně tři závody. Na stupních vítězů ho doplnili Brad Keselowski na druhém místě a Matt Kenseth na třetím.

Po startu z pole position si první příčku udržel Kevin Harvick, který o ni v následujících kolech sváděl souboj s Jeffem Gordonem. V šedesátém kole byl závod přerušen a piloti okamžitě zamířili ke svým mechanikům. Za vysokou rychlost v pit lane byli penalizování Kyle Busch a Jimmie Johnson.

Po restartu o několik kol později jezdili na čele Kenseth a McMurray. Při dokončování první stovky kol z naplánovaných pět seti se dostal na čelo Joey Logano, pořadí bylo následující: 1. Logano, 2. Havrick, 3. Kenseth, 4. Gordon. Po sto dvacátém kole došlo k další nehodě založené Brianem Vickersem a Kylem Larsonem. Po restartu se na přední příčky dostal i Denny Hamlin.

Ve sto šedesátém prvním kole došlo k jedné z klíčových událostí závodu, Kevin Harvick narazil do vedoucího jezdce Dennyho Hamlina, kterého tím poslal do nekontrolovaného smyku ve kterém srazil i Earnhardta Jr. Pro oba tím závod skončil a na Hamlinovi bylo vidět velké rozčarování.

Harvick na čele vydržel i po restartu, postupně se ale začal propadat a definitivně ho na čele vystřídal Kahne. Kolem třístého kola ale svou pozici ztratil zásluhou vozů o kolo zpět, kterých bylo v tomto závodu požehnaně. Na čelo se dostala dvojice Keselowski, McMurray, který v následující klidnější pasáži závodu odkroužil nejvíce kol v čele.

Poslední přerušení nastalo sedmdesát kol před cílem, po restartu se na čele udržel Kenseth, toho ale nakonec překonal Joey Logano, který je již pátým jezdcem, který v této sezóně vyhrál tři závody série Spring Cup (dokázali to také Gordon, Earnhardt Jr, Keselowski, Johnson).

Další závod NASCAR Sprint Cup se jede již za týden na Atlanta Motor Speedway, můžete ji sledovat v noci z neděle na pondělí od 1:30 na jednom z odkazů v sekci „ŽIVÉ PŘENOSY

VÝSLEDKY IRWIN TOOLS NIGHT RACE:

P#JménoBody/Výhry
148Jimmie Johnson713/4
24Kevin Harvick780/2
388Dale Earnhardt Jr. 717/2
420Matt Kenseth662/2

Napsat komentář