NOAPS 32/33 – Martinsville National Debt Relief 250

Predposledné preteky sezóny NASCAR O’Reilly Auto Parts Series na Martinsville Speedway priniesli viacero zaujímavých momentov a výrazne premiešali bojom o titul pred posledným víkendom v Homestead. Katastrofálne skončili preteky pre Lovea, ktorý stratil vedenie na úkor Justina Allgaiera.

Allgaier pristúpil ku Loveovi a chytil ho za ramená, čo bolo gesto útechy a spolucítenia po „halloweenskej nočnej more“, ktorú si jazdec RCR prežil na Martinsville Speedway. Títo dvaja sa už budúci víkend opäť stretnú v súboji o titul vo finále na Homestead-Miami Speedway. No namiesto duelu dvoch jazdcov sa do boja o majstrovský titul zapojí až pätica pretekárov. Líderská pozícia v celkovom poradí prešla dramatickou zmenou, keďže Love v sobotňajších pretekoch zaváhal a skončil až na 30. mieste. Jeho 19-bodový náskok, s ktorým do týchto pretekov vstupoval, sa rozplynul. Justin Allgaier obsadil druhé miesto a do čela sa dostal on, s náskokom 22 bodov.

Chevrolet #2 čelil množstvu problémov, všetko vyvrcholilo haváriou v 220. kole spôsobenou zlyhaním bŕzd. Táto situácia umožnila Allgaierovi dostať sa pred Lovea, no zároveň otvorila dvere ďalším trom kandidátom na titul, ktorí tak stále živia svoje nádeje na celkové víťazstvo. Corey Day sa po skorých problémoch dokázal vrátiť do hry a na lídra stráca 23 bodov. Carson Kvapil zaostáva o 31 bodov a Sheldon Creed je s odstupom 42 bodov stále v hre. Šancu definitívne stratili Sam Mayer a Sammy Smith.

Carson Kvapil prešiel napokon cieľom ako prvý, keď viedol na krátkej trati vo Virgínii celkovo 121 kôl a svojho tímového kolegu Justina Allgaiera udržal za sebou s rozdielom 0,434 sekundy. Jazdec Chevroletu #1 JRM viedol prvých 53 kôl, následne sa v závere segmentu dostal dopredu Allgaier. V druhej časti to kontroloval Mayer, no pod zeleno-bielou šachovnicou prešiel ako prvý Alfredo.

V záverečnej časti sa preteky výrazne kúskovali, osem z celkovo 12 žltých fáz prišlo vo finálovom segmente. Po incidente v 164. kole dokonca zaviali na približne dvanásť minúť aj červené vlajky. Po reštarte sa do čela dostal Allgaier, následne sa pred neho dostal Day, no v 183. kole prišiel rozhodujúci manéver Kvapila. Ten sa dostal do vedenia a nikoho už pred seba nepustil.

Sezóna 2026 NASCAR O’Reilly Auto Parts Series vyvrcholí budúcu sobotu na Homestead-Miami Speedway, kde spoznáme celkového šampióna. Preteky odštartujú po 23. hodine nášho času v priamom prenose Kanal1 Sport.

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonnus
1Carson KvapilChevrolet2501121638
2Justin AllgaierChevrolet2503525419
3Corey DayChevrolet250924417
4Brandon JonesToyota250120418
5Sam MayerChevrolet2501436342
6Sheldon CreedChevrolet250704312
7Sammy SmithChevrolet25060366
8William SawalichToyota25050356
9Brent CrewsToyota250130368
10Taylor GrayToyota250100314
11Ryan SiegChevrolet250190260
12Harrison BurtonToyota250170250
13Jeb BurtonChevrolet250180295
14Lee PulliamChevrolet250370230
15Parker RetzlaffChevrolet25040264
16Rajah CaruthChevrolet25020221
17Anthony AlfredoChevrolet25011173313
18Lavar ScottChevrolet250320190
19Patrick StaropoliChevrolet250260180
20Brennan PooleChevrolet250250192
21Kyle SiegChevrolet250220160
22Alex LabbeChevrolet250230150
23Carson WareChevrolet250270140
24Josh BilickiChevrolet250360130
25Joey GaseFord250330120
26Justin CarrollChevrolet25030000
27Baltazar LeguizamonChevrolet250380100
28Dawson CramChevrolet25028090
29Jeremy ClementsChevrolet24420080
30Jesse LoveChevrolet24180136
31Austin HillChevrolet24121060
32Dean ThompsonToyota23515050
33Blaine PerkinsChevrolet22316040
34Daniel DyeChevrolet17434000
35Garrett SmithleyChevrolet16135020
36Mason MaggioChevrolet16131010
37Patrick EmerlingFord16124000
38Ryan EllisChevrolet6029010

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář