NCS 9/36 – Bristol Food City Dirt Race

custer_bell_bristol

Veľkonočná bitka na prašnom povrchu v Bristole sa opäť nezaobišla bez dažďových kvapiek. V závere však priniesla dramatický finiš a výhru, ktorá doslova spadla do náruče Buschovi.

Cole Custer viedol pole pretekárov ku zeleným vlajkám, rýchlo po štarte sa však do čela prebojoval Briscoe. Jazdci od úvodu bojovali s hlinou, ktorá sa im lepila na predný chladič a pre prehrievanie auta musel do boxov už v šiestom kole zamieriť práve víťaz kvalifikácie. Podobné problémy mali aj ďalší jazdci, a tak v 15. kole prišla competition caution, aby mechanici odstránili nečistoty z prednej časti áut. Briscoe si držal prvú pozíciu až do 50. kola, kedy dostal defekt, roztočil sa a musel zamieriť do boxov. Do čela sa dostal Kyle Larson, ktorý si následne už dokráčal ku segmentovému víťazstvu.

Počas pauzy medzi jednotlivými Stages poradie zamrzlo, teda minimálne v boxoch, kam zamierili všetci okrem trojice Daniel Suarez, Ross Chastain a Chase Briscoe. Suarez sa držal na prvej pozícii až do reštartu v 140. kole, kedy ho predbehol Briscoe a prišiel si pre segmentový triumf. V Bristle sa v tom momente prvýkrát objavili dažďové kvapky a pretekári tak pobudli v boxovej uličke o niečo dlhšie. Viacerí jazdci zostali na trati a do finálovej časti viedol pole jazdcov Kyle Busch, ktorý sa však rýchlo prepadol až na siedme miesto a do vedenia sa dostal Elliott. Dôležitý moment prišiel v 222. kole, keď sa nad oválom v Bristole druhýkrát rozpršalo a na takmer 17 minút zaviali červené vlajky.

Na reštarte bol v čele Reddick, zatiaľčo Busch a Briscoe zvádzali nádherné súboje o druhé miesto. Tyler Reddick si držal prvú pozíciu, ale zo zadu sa postupne nebezpečne približoval pretekár Stewart-Hass Racing. Ich súboj vyvrcholil v poslednej zákrute, kedy v šmyku Briscoe vrazil do zadnej časti Reddickovho auta a pre výhru si tak prišiel Kyle Busch, pre ktorého to bol 60. triumf v Cup Series. NASCAR Cup Series pokračuje ďalším podujatím budúci víkend na superspeedway v Talladege.

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

NCS - Bristoldirt

MEC FOTOGALERIE

NASCAR Cup Series Food City Dirt Race NASCAR Cup Series Food City Dirt Race NASCAR Cup Series Food City Dirt Race - Practice NASCAR Cup Series Food City Dirt Race - Practice NASCAR Cup Series Food City Dirt Race briscoe_larson NASCAR Cup Series Food City Dirt Race Busch bristol victory lane Kyle Busch family briscoe_reddick_post_bristol

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář