NCS 8/36 – Bristol Food City Dirt Race

Pred nedeľňajšími pretekmi na prašnom povrchu Bristol Motor Speedway Christopher Bell lamentoval, že špecialista „na špinu“ nevyhral jediné preteky NASCAR Cup Series na červenej antuke v Thunder Valley. Bell problém vyriešil v pretekoch, v ktorých sa zmietali aj ťažké pocity medzi víťazom pole position Kyle Larsonom a Ryanom Preeceom.

Víťaz kvalifikácie Kyle Larson vyhral prvý segment, keď viedol kompletných 75 kôl. Následne ale nahneval Ryana Preecea manévrom, ktorý pritlačil jazdca Stewart-Haas Racing k vonkajšej bariére. Preece nestratil veľa času a v pretekoch pokračoval. V 175. kole, 20 kôl po tom, ako sa Larson rotočil a spadol na koniec poľa, mu Preece oplatil „láskavosť“ v štvrtej zákrute. Obaja do seba vrazili, Larsonov Chevrolet sa po kontakte roztočil a skončil v bariére.

Bell využil svoje skúsenosti na prašnom teréne na zdolávanie polmíľovej trate, ktorá mala výrazne odlišné pretekárske vlastnosti. Jazdec Joe Gibbs Racing zostal po skončení 2. segmentu, ktorý vyhral Tyler Reddick, na starých pneumatikách a posledných 100 kôl viedol. Reddick po zastávke v boxoch po druhom segmente stratil a prepadol sa až na 12. miesto. Až v 223. kole sa Reddick vrátil do TOP5 a a postupne sa dotiahol až na čelo, kde začal prenasledovať Bella.

V poslednej fáze pretekov Bell bojoval s Tylerom Reddickom a úspešne si udržiaval mierny náskok. Záver pretekov bol ovplyvnený žltými vlajkami, posledný reštart prišiel osem kôl pred koncom. Hneď po ňom sa roztočil Blaney, no dostal sa späť do jazdy a zelené vlajky zostali. V poslednom kole sa ešte jazdec Reddick snažil dotláčať na lídra, no na zadnej rovinke sa do problémov dostal  Chastain a preteky tak končili pod žltými vlajkami. Christopher Bell, nadšenec „prašných tratí“, ktorý v rokoch 2017-2019 vyhral preteky Chili Bowl Midget Nationals, získal svoje prvé víťazstvo v sezóne a piate v kariére.

Austin Dillon skončil tretí, za ním aktuálny víťaz Daytona 500 Ricky Stenhouse Jr., Briscoe a Justin Haley, takže jazdci s minulosťou na prašných tratiach obsadili prvých šesť pozícií. TOP10 doplnili Martin Truex Jr., Todd Gilliland, Kevin Harvick a Ty Gibbs. Pohárová séria sa najbližšie vydá na Martinsville Speedway, kde nás čakajú preteky budúcu nedeľu.