NCS 7/36 – Richmond Toyota Owners 400

Vďaka rýchlej poslednej zastávke v boxoch dostal Kyle Larson svoj Chevrolet do vedenia a potom sa v posledných 25 kolách nedeľňajších pretekov na Richmond Raceway držal zvyšok poľa od seba, aby získal svoje prvé víťazstvo v sezóne 2023.

30-ročný Kalifornčan musel poraziť svojho tímového kolegu z Hendrick Motorsports Josha Berryho pri dvoch reštartoch v záverečných kolách, aby si zabezpečil víťazstvo na prvom podujatí na krátkej trati v tejto sezóne. Berry, jazdiaci ako náhrada za zraneného Chasea Elliotta, skončil na druhom mieste a dosiahol svoje najlepšie umiestnenie v sérii NASCAR Cup. Pre šampióna série z roku 2021 to bolo 20. víťazstvo v kariére a vôbec prvé víťazstvo v sérii NASCAR Cup Series pre jeho dočasného šéfa posádky Kevina Meenderinga. Prvú päťku uzavreli Ross Chastain z Trackhouse Racing, Christopher Bell z Joe Gibbs Racing a Kevin Harvick zo Stewart-Haas Racing.

Bol to určite deň Hendrick Motorsports, keď Larson a Berry obsadili prvé dve miesta a ich tímový kolega William Byron viedol najviac kôl (117) a vyhral svoj piaty segment v sezóne. Jediný dvojnásobný víťaz sezóny vyzeral byť pripravený prehovoriť aj do boja o trofej, no zo súboja vypadol, keď pri reštarte 20 kôl pred koncom do jeho auta zozadu narazil Christopher Bell.

Larson viedol v pretekoch štyrikrát, celkovo 93 kôl a na začiatku pretekov prežil kontakt v boxoch s Chevroletom Daniela Suáreza. Pre Larsona to bolo druhé víťazstvo v Richmonde (po výhre v roku 2017) a piate víťazstvo pre Chevy počas úvodných siedmich pretekov sezóny. Kontingent Toyoty dal Chevroletom poriadne zabrať, pričom v strede pretekov vyzerali obzvlášť silne. Štyria jazdci Toyoty spolu viedli 154 kôl. Najlepšie vyzeral Denny Hamlin, ktorý vyhral druhý segment, no „potopili“ ho penalizácie po zastávkach v boxoch, vrátane tej po záverečnom pit-stope, čím sa prepadol na 20. miesto.

Séria sa vracia do akcie opäť budúcu nedeľu na Bristol Motor Speedway, kde sa pôjdu nočné preteky na prašnom povrchu.