NCS 4/36 – Phoenix Ruoff Mortgage 500

GettyImages-1384894292-scaled

O vítězství ve Phoenixu se poprali tři mladíčci, kteří se ještě nikdy v nejvyšší lize NASCAR nepodívali na Victory Lane. Svůj premiérový burn out v Cup Series si na mílovém oválu užil Chase Briscoe.

Chase Briscoe měl fenomenální sezónu 2020 v Xfinity Series, kdy získal devět vítězství. Bohužel se mu nevyvedl závěrečný závod ve Phoenixu a v konečném pořadí skončil na čtvrtém místě. V nadcházející sezóně 2021 se přesunul do Cup Series, kde ve voze #14 týmu Stewart-Haas Racing nahradil Clinta Bowyera. Tento ročník byl však pro tým SHR tragický a Briscoe skončil v nováčkovské sezóně až na třiadvacáté pozice v celkovém hodnocení.

Vstup do letošní sezóny se mu povedl značně lépe a otevřel ji čtvrtým místem v Daytoně 500. No a ve čtvrtém klání sezóny se poprvé podíval na Victory Lane. Briscoe nejlépe zvládl závěrečný restart tři kola před cílem a udržel za sebou Rosse Chastaina a Tylera Reddicka.

Na čtvrtém místě skončil vítěz kvalifikace Ryan Blaney. Ten strávil na vedoucí pozici téměř celou polovinu závodu, nicméně dostal penalizaci za rychlost na pit lane a v závěru klání si stěžoval na špatnou ovládatelnost vozu.

Silně v úvodu závodu vypadal tým Hendrick Motorsports, postupem času se však postupně propadli až do druhé desítky a nejlépe nakonec pěti set kilometrové klání dokončil Chase Elliott na jedenácté pozici. Kolega Bowman dojel čtrnáctý, Byron osmnáctý a Larson musel pro problémy s motorem odstoupit úplně.

Příští týden se jezdci opět stěhují na východ Spojených států a čeká nás velká neznámá v podobě přeasfaltovaného oválu v Atlantě.