NCS 34/36 – Homestead Dixie Vodka 400

GettyImages-1435946137

Kyle Larson viedol veľa kôl a dostal sa strašne blízko k získaniu trofeje na Homestead-Miami Speedway. V nedeľu sa mu konečne podarilo oboje a v dominantnej forme zvíťazil v pretekoch play-off NASCAR Cup Series.

Larson ovládol oba segmenty a viedol 199 z 267 kôl, aby prišiel do cieľa s  náskokom 1,261 sekundy pred rodákom z Floridy Rossom Chastainom. Tretí skončil AJ Allmendinger z Kaulig Racing, prvú päťku uzatvárali Austin Dillon z Richard Childress Racing a Brad Keselowski z RFK Racing. Je to prvé umiestnenie šampióna série 2012 Keselowského v TOP5 odkedy sa v tejto sezóne stal spolumajiteľom organizácie.

Víťazstvo pre úradujúceho šampióna NASCAR Cup Series Larsona bolo tretie v roku 2022 a devätnáste v jeho kariére. Ale zároveň prvé na 1,5 míľovom ovále Homestead po dvoch predchádzajúcich smolných neúspechoch. V roku 2016 viedol najlepších 132 kôl, ale skončil na druhom mieste a o rok neskôr viedol 145 kôl, no skončil tretí. 30-ročný Kalifornčan vypadol z play-off v predošlom kole, takže Chastain bol najlepším kandidátom na titul. Len dvaja jazdci play-off skončili v nedeľu v Homestead v TOP10, okrem Chastaina to bol Denny Hamlin, ktorý bol siedmy.

Joey Logano z tímu Penske Racing je jediným jazdcom play-off, ktorý si už vybojoval svoju pozíciu v Championship 4 vo Phoenixe. Vďaka svojmu víťazstvu má Larsonov tím #5 Hendrick Motorsports nárok na titul owner points. Záverečné podujatie Round of 8 je na programe v nedeľu na Martinsvile Speedway.

 MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Kyle LarsonChevrolet26751996020
2Ross ChastainChevrolet267200383
3AJ AllmendingerChevrolet26710000
4Austin DillonChevrolet267320396
5Brad KeselowskiFord267904210
6Martin Truex Jr.Toyota26712284817
7Denny HamlinToyota267144311
8Kevin HarvickFord267160290
9Kyle BuschToyota267110280
10Daniel SuarezChevrolet267230314
11Christopher BellToyota26724260
12William ByronChevrolet2671324217
13Chris BuescherFord26780240
14Chase ElliottChevrolet26730318
15Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet267270220
16Michael McDowellFord267180210
17Ryan BlaneyFord267130299
18Joey LoganoFord267170223
19Austin CindricFord267260180
20Harrison BurtonFord267210170
21Aric AlmirolaFord267280160
22Ty GibbsToyota2676000
23Corey LaJoieChevrolet267310140
24Cole CusterFord266250130
25Noah GragsonChevrolet26624000
26Ty DillonChevrolet266300110
27John Hunter NemechekToyota2664000
28Justin HaleyChevrolet26615090
29Landon CassillChevrolet26633000
30Erik JonesChevrolet26422070
31Todd GillilandFord26429060
32J.J. YeleyFord26334000
33B.J. McLeodFord26235000
34Cody WareFord26236030
35Tyler ReddickChevrolet2427097
36Chase BriscoeFord16019010
 MEC FOTOGALERIEGettyImages-1435943096GettyImages-1435954137GettyImages-1435954311GettyImages-1435962406GettyImages-1435973532GettyImages-1435975353GettyImages-1435977056-1GettyImages-1435979427Fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Larson výhrou zamotal boj o Phoenix […]

Napsat komentář