NCS 34/36 – Homestead 4EVER 400

V jednom z najnapínavejších pretekov play-off NASCAR Cup Series sa jazdec Joe Gibbs Racing Christopher Bell vzchopil po frustrujúcom štarte pretekov, aby viedol posledných 16 kôl a výhrou si zabezpečil druhú účasť v Championship 4 v rade.

Bell, ktorý sa prvýkrát objavil v prvej päťke, keď zostávalo menej ako 50 kôl, sa v posledných kolách dostal okolo jazdcov v čele a druhým víťazstvom v sezóne vybojoval pre Toyotu miestenku vo finálovom boji o titul. V minulom roku Bell zvíťazil vo finále Round of 8 na Martinsville Speedway a získal svoju prvú účasť v Championship 4 NASCAR Cup Series a nakoniec skončil tretí v boji o titul. Jeho nedeľňajšie víťazstvo malo rovnaký pocit a teraz sa pripája k minulotýždňovému víťazovi Kyleovi Larsonovi, ktorí sú jediní dvaja jazdci play-off, ktorí sú pripravení na boj o titul, pričom o ďalších dvoch rozhodnú posledné preteky budúci týždeň.

Bell prekonal Ryana Blaneyho z tímu Penske o 1,651 sekundy. Prvú päťku uzavreli Tyler Reddick z 23XI Racing, William Byron z Hendrick Motorsports a AJ Allmendinger z Kaulig Racing.

Vrchol ponúkol napínavých posledných 40 kôl, ktoré zavŕšili slnečné popoludnie na južnej Floride. V priebehu piatich minút počas týchto záverečných kôl sa Bell ujal vedenia a dvaja jeho tímoví kolegovia z Joe Gibbs Racing, bojujúci aj v play-off – Denny Hamlin a šampión základnej časti Martin Truex Jr. – vypadli z pretekov s veľkými problémami. Hamlinova Toyota #11 narazila v prvej zákrute a keď pole pod žltými vlajkami spomalilo, Truexovi povedal tímu, že jeho auto „možno vybuchne“. Keď Hamlin sedel na stene v boxoch, sklamaný a rozprával sa so svojou posádkou, Truex vypol motor a posádka zatlačila jeho Toyotu do garáže.

To všetko prispieva k ešte intenzívnejším pretekom na 0,526 míle dlhom ovále Martinsville Speedway budúci týždeň, ktoré určia konečnú zostavu štyroch jazdcov, ktorí vo Phoenixe zabojujú o titul.