NCS 32/36 – Charlotte Bank of American Roval 400

Závěrečné klání Round of 12 na klasickém okruhu Charlotte Roval odstartoval samotný James Bond (Daniel Craig) a poté přihlížel sedmé výhře Kyla Larsona.

Jezdci Hendrick Motorsports dominovali základní části letošní sezóny, ale v playoff se jim už tolik nedaří. Závod v Charlotte byl pro svěřence Ricka Hendricka přímo očistec. Chase Elliott se dostal do křížku s Kevinem Harvickem a klání dokončil téměř bez celé zadní části vozu. William Byron sice strávil na čele nejvíce kol, při jednom dobržďování do „Bus Stop“ šikany ho však popostrčil Tyler Reddick, do šikany se nevešel, musel zastavit a propadl se do druhé desítky jezdeckého pole. Technické problémy s alternátorem trápili jak Alexe Bowmana , tak i nakonec vítězného Kyla Larsona. Během závodu jim hned několikrát byla vyměněna baterie a museli se probojovávat zpět jezdeckým polem.

I přes tyto problémy se dokázali všichni čtyři jezdci vklínit do konečné první dvanáctky finálního pořadí, no pro Byrona a Bowmana to však znamená konec v bojích o titul.

Dalšími nepostupujícími se stali Christopher Bell a Kevin Harvick.

Překvapením závodu byl Tyler Reddick, který na konci sezóny zajíždí pěkné výsledky a nakonec dojel necelou sekundu za Larsonem. Dařilo se i Ryanu Preecovi, ten dokončil na třetí pozici.

Předposlední část playoff Round of 8 odstartuje příští týden na Texas Motor Speedway, kde se odjede pro letošek poslední závod na pět set mil.