NCS 32/36 – Charlotte Bank of America 400

Preteky NASCAR Cup Series na Charlotte Motor Speedway boli súbojom najmä trojice jazdcov. Po rozhodujúcom momente sa predral do čela Briscoe a hoci si vypracoval pohodlný náskok, v závere sme videli druhý najtesnejší dojazd Cup Series na ovále v Severnej Karolíne v histórii.

Z dôvodu počasia bol kompletný sobotný program zrušený, čo znamenalo, že sa v Cup Series neodjazdil tréning ani kvalifikácia. Z pole position tak odštartoval Kyle Larson, ktorý kontroloval priebeh prvého segmentu. V 35. kole zaviali žlté vlajky pri plánovanej competition cuation, jazdci zamierili do boxov a Larson si aj následne držal vedenie. Hneď pri reštarte sa v štvrtej zákrute dostali do problémov Gibbs s Keselowskim a po návrate pod zelené vlajky sa posunul do čela Wallace. V 59. kole sa tam vrátil Larson a úvodnú časť predčasne ukončil tvrdý incident trojice Wallace, Bowman a Byron, pričom pre všetkých troch sa preteky skončili.

Dominantnú pozíciu v pretekoch začal preberať Christopher Bell, prvýkrát sa do vedenia dostal v 108. kole. O desať kôl neskôr sa v štvrtej zákrute roztočil JH Nemechek, lídri zamierili ku mechanikom a najrýchlejší bol tím Bella. Ten si na čele postupne zvyšoval náskok a bez problémov sa stal víťazom Stage 2.

Všetko sa premiešalo v boxoch, kde Bell stratil pozíciu a ako prvý opustil mechanikov Ryan Blaney. Bell však mal skvelý reštart a vrátil sa späť na prvé miesto a osemdesiat kôl pred koncom mal náskok zhruba sekundu a pol pred prenasledovateľmi. Rozhodujúci moment prišiel po roztočení sa Graya Gauldinga v 206. kole a v boxoch sa do vedenia prepracoval Chase Briscoe. Jeho najväčším súperom bol Bell, ktorý postupne zmenšoval stratu – päť kôl pred koncom to bolo 1,8 sekundy. Pod biele vlajky išli s rozdielom pol sekundy, no Bell mal rýchlosť a ku súperovi sa priblížil natoľko, že rozhodoval až foto-finiš. Na cieľovej čiare bol o 0,029 sekundy rýchlejší Chase Briscoe, ktorý si tak pripísal tretie víťazstvo v sezóne a ôsme v kariére.

Na Charlotte Motor Speedway ide o druhý najtesnejší finiš v histórii, dramatickejšie preteky Cup Series tu diváci videli v máji 2005 (0,027 sekundy). Sezóna pomaly vrcholí a najbližšie nás čakajú preteky na Phoenix Raceway, kde zelené vlajky zavejú v nedeľu 18. októbra po 21. hodine nášho času.

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Chase BriscoeToyota2672626813
2Christopher BellToyota26717935318
3Ryan BlaneyFord267444410
4Josh BerryFord267270363
5Denny HamlinToyota267120408
6Kyle LarsonChevrolet2671974918
7Shane van GisbergenChevrolet267100300
8Tyler ReddickToyota267304112
9Joey LoganoFord26770280
10Chris BuescherFord267130292
11Corey HeimToyota26737000
12Chase ElliottChevrolet26790272
13Daniel SuarezChevrolet267150295
14Carson HocevarChevrolet267110274
15Ryan PreeceFord267240220
16Ross ChastainChevrolet267280210
17Austin CindricFord267503212
18Riley HerbstToyota267210190
19Michael McDowellChevrolet267190180
20Zane SmithFord267340170
21Connor ZilischChevrolet267360160
22Todd GillilandFord267310150
23Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet267320140
24Erik JonesToyota267250130
25Noah GragsonFord267230120
26Austin DillonChevrolet267200110
27Cole CusterChevrolet267300100
28AJ AllmendingerChevrolet26618090
29Brad KeselowskiFord26622080
30Ty DillonChevrolet26633070
31Cody WareChevrolet26635060
32Austin HillChevrolet26526000
33B.J. McLeodChevrolet26439040
34Ty GibbsToyota25914030
35John Hunter NemechekToyota25929020
36Gray GauldingFord20138000
37Bubba WallaceToyota7681110
38Alex BowmanChevrolet7616010
39William ByronChevrolet766010

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář