NCS 27/36 – Darlington Cook Out Southern 500

1420863557-scaled

Playoff odstartovalo první částí a slavným závodem Southern 500 na Darlington Raceway. Z vítězství se poměrně překvapivě raduje Erik Jones.

Jezdec týmu Petty-GMS Racing Erik Jones se na Victory Lane probojoval skrze poslední zastávky v boxech a v závěru odolal útokům Dennyho Hamlina a Tyllera Reddicka.

K výhře mu nicméně pomohlo odstoupení dvou dominantních jezdců dosavadního průběhu klání, konkrétně playoff jezdců Martina Truexe Jr. a Kyla Busche. Truex odstoupil třicet kol před cílem díky poruše vodní pumpy, z vozu Kyla Buscha se začalo dýmit o deset kol později kvůli poškozenému motoru.

Do problémů se dostali i další jezdci playoff. Kevinu Harvickovi explodoval motor krátce po startu třetího segmentu. Chasu Elliottovi praskla pneumatika při nájezdu do první zatáčky a kontakt s lemující zdí nepřežilo zavěšení. Do velkých peripetií se dostal i loňský šampion Kyle Larson a musel se probojovávat z více jak dvou kolové ztráty. Díky žlutým fázím se vrátil zpět do leaderského kola a nakonec dokončil na dvanáctém místě.

Erik Jones si tak výhrou připsal svůj třetí „zářez“ v Cup Series a raduje se přesně po třech letech na stejném oválu v Jižní Karolíně. Zároveň se jedná o první vítězství nově seskupeného týmu Petty-GMS Racing. Pro vůz s číslem 43 se zároveň jedná o dvoustou výhru v nejvyšší lize Cup Series. Jones dovezl Chevrolet s ikonickým číslem na Victory Lane po osmileté pauze, naposledy se s ním radoval Aric Almirola v roce 2014 v Daytoně.

Druhý závod Round of 16 se uskuteční tento víkend na Kansas Speedway.

Průběžné pořadí playoff Round of 16 1/3

1) #22-Joey Logano, 2065, +38 bodů
2) #24-William Byron, 2059, +32
3) #11-Denny Hamlin, 2057, +30
4) #20-Christopher Bell, 2055, +28
5) #8-Tyler Reddick, 2050, +23
6) #12-Ryan Blaney, 2047, +20
7) #5-Kyle Larson, 2044, +17
8) #1-Ross Chastain, 2042, +15
9) #9-Chase Elliott, 2041, +14
10) #48-Alex Bowman, 2037, +10
11) #18-Kyle Busch, 2035, +8
12) #99-Daniel Suarez, 2029, +2
Prozatím nepostupující:
13) #2-Austin Cindric, 2027, -2
14) #3-Austin Dillon, 2025, -4
15) #14-Chase Briscoe, 2019, -10
16) #4-Kevin Harvick, 2016, -13
 MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Erik JonesChevrolet3671523455
2Denny HamlinToyota367116449
3Tyler ReddickChevrolet36740384
4Joey LoganoFord367164407
5Christopher BellToyota367204412
6Michael McDowellFord367100321
7Brad KeselowskiFord3672511300
8William ByronChevrolet3673504516
9Bubba WallaceToyota36784291
10Alex BowmanChevrolet367160314
11Aric AlmirolaFord367220260
12Kyle LarsonChevrolet36770250
13Ryan BlaneyFord367903410
14Cole CusterFord367300230
15Ty GibbsToyota36721000
16Austin CindricFord36760210
17Austin DillonChevrolet367130200
18Daniel SuarezChevrolet367360223
19Justin HaleyChevrolet366140180
20Ross ChastainChevrolet366121225
21Harrison BurtonFord366280160
22Ty DillonChevrolet366290150
23Daniel HemricChevrolet36524000
24Corey LaJoieChevrolet365344130
25Landon CassillChevrolet36526100
26Chris BuescherFord365270110
27Chase BriscoeFord363190100
28Todd GillilandFord36331090
29B.J. McLeodFord36135000
30Kyle BuschToyota34551552518
31Martin Truex Jr.Toyota33617482115
32Cody WareFord33132050
33Kevin HarvickFord27418040
34J.J. YeleyFord23633000
35Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet16420020
36Chase ElliottChevrolet11323010

MEC FOTOGALERIE1420840567-scaledkyle-busch-darlington-main-advancing1420876356-scaled1420871960-scaled1420863557-scaled1420860117-scaled1420863323-scaled1420860259-scaled2022-sept4-erik-jones-VL-croppedFotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Jones s jubilejnou 200. výhrou pre legendárne číslo 43 […]