NCS 26/36 – Daytona Coke Zero Sugar 400

NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400

Pre dážď sa preteky išli namiesto sobotného večer v nedeľu dopoludnia a priniesli poriadnu divočinu. Posledné preteky základnej časti sa neobišli bez kontroverzií a napokon priniesli ďalšieho nového víťaza.

Nedeľný štart pretekov sa niesol v pokojnom tempe a bez väčších incidentov v úvodných dvoch segmentoch. Jediná žltá fáza mimo vlajok medzi segmentami prišla v 31. kole, keď sa roztočil Denny Hamlin, ktorý chcel vypomôcť Erikovi Jonesovi, no do incidentu zapojil aj ďalších jazdcov. Najhoršie poškodenie mali Ryan Blaney a Christopher Bell. Čo sa týka víťazov segmentov, prvý ovládol Joey Logano, druhý Kyle Busch.

Finálový segment už priniesol aj ďalšie incidenty, v ktorých sa na rovinkách ocitlo viacero áut. Najväčší problém prišiel v 138. kole, keď sa nad oválom mierne rozpršalo, no NASCAR nevyvesil žlté vlajky včas a do Big One sa zapojilo sedemnásť jazdcov, pre väčšinu ktorých to znamenalo koniec v pretekoch. Počasie sa výrazne zhoršilo, dážď zosilnel a v oblasti sa objavili aj blesky. Vedenie pretekov, zrejme uvedomujúci si svoju chybu pri tomto incidente, chcelo finálové podujatie základnej časti dokončiť. Červené vlajky a doba čakania na úplné vysušenie trate trvali takmer 3 hodiny a 20 minút. Veľkým incidentom sa poriadne premiešalo aj poradie a pred reštartom bol vo vedení Austin Dillon, ktorému pred nehodou patrila až 16. priečka.

Reštart prišiel 21 kôl pred koncom a Austin Cindric sa rýchlo dostal do vedenia. Následne pokračovali súboje o výhru a rozhodujúci moment prišiel v 158. kole, keď sa do čela predral opäť Dillon. Pre neho to bola prvá výhra v sezóne a zároveň si zabezpečil aj miestenku do play-off. V záverečných pretekoch v Daytone sa bojovalo o dve posledné miesta a tým pádom mohol po jeho výhre postúpiť len jeden z dvojice Truex Jr. – Blaney. Jazdec Fordu #12 bol v niekoľkokolovej strate a dúfal, že sa Truex neposunie v poradí na miesto, ktoré by ho v bodovom hodnotení dostalo do boja o titul. To sa napokon nepodarilo a ku 15 víťazom sezóny sa priradil Ryan Blaney.

Round of 16 play-off odštartuje budúci víkend v Darlingtone.

00-R16-NCS-Grid-DILLON-FINAL-2048x1325

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Austin DillonChevrolet1602110411
2Tyler ReddickChevrolet160613394
3Austin CindricFord1601413340
4Landon CassillChevrolet16035000
5Noah GragsonChevrolet16037000
6Cody WareFord160330310
7B.J. McLeodFord16036200
8Martin Truex Jr.Toyota1601314415
9David RaganFord160340280
10Kyle BuschToyota1602274417
11Bubba WallaceToyota1593023610
12Joey LoganoFord1583144217
13Ty GibbsToyota15823000
14Alex BowmanChevrolet1561011230
15Ryan BlaneyFord154160220
16Cole CusterFord153150210
17Erik JonesChevrolet1481122222
18Ty DillonChevrolet144251190
19Harrison BurtonFord140290268
20Kevin HarvickFord13970203
21Aric AlmirolaFord138270160
22Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet138200205
23Todd GillilandFord138320195
24Daniel SuarezChevrolet13742130
25Denny HamlinToyota1371913208
26Daniel HemricChevrolet13728000
27Chris BuescherFord13781100
28Justin HaleyChevrolet13718890
29Chase ElliottChevrolet137231179
30Corey LaJoieChevrolet137316125
31Chase BriscoeFord12426060
32Michael McDowellFord1019261
33Ross ChastainChevrolet10112040
34William ByronChevrolet10117130
35Brad KeselowskiFord3124020
36Christopher BellToyota305010
37Kyle LarsonChevrolet141010

MEC FOTOGALERIE

NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 GettyImages-1418815310-780x520 GettyImages-1418816384-922x499 DSC09360-780x520 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400 NASCAR Cup Series Coke Zero Sugar 400

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: „Šialená“ Daytona určila menoslov pre play-off […]