NASCAR vysvetlil načasovanie žltých vlajok v závere Daytona 500

NASCAR objasnil, kedy boli na konci Daytona 500 vyvesené žlté vlajky po tom, čo niektorí diváci tvrdili, že Alex Bowman stihol predbehnúť Williama Byrona.

Keď odvážny pohyb Rossa Chastaina v strede viedol k tomu, že sa on a Austin Cindric roztočili do infieldu, posledné kolo Daytona 500 sa práve začalo. NASCAR chvíľu počkal a keď Cindricovo auto skĺzlo po trati, NASCAR sa rozhodol vyvesiť žlté vlajky. Podľa pravidiel NASCAR žltá vlajka v poslednom kole znamená, že pole je zamrznuté a preteky sa skončili. Alex Bowman mal v tej chvíli dobré momentum a jazdil po boku svojho tímového kolegu z Hendrick Motorsports v momente vyvesenia vlajok. Po mnohých špekuláciách NASCAR zverejnil na sociálnych sieťach vysvetlenie.

„NASCAR na konci využíva všetky dostupné zdroje. Tu je letecká fotografia v čase žltých vlajok. Môžete tiež vidieť, ako sa auto #2 [Cindric] roztáča do protismeru pretekárskej trate. Preto sa vyvesili žlté vlajky. Bola ale šanca, že zostane v správnom smere v spodnej časti trate ako #1 [Chastain] a skončíme pod zelenou,“ povedal Mike Forde, výkonný riaditeľ Racing Communications.

 

Bowman nikdy nespochybňoval rozhodnutie NASCAR a bol hrdý na svojho tímového kolegu Williama Byrona, keď povedal, že „na konci si to tam zaslúžili. Urobili všetky správne veci a mám pocit, že aj my sme to nakoniec urobili. Som hrdý na všetkých v tíme #48. Super výsledok pre každého v Hendrick Motorsports – uplynulo 40 rokov od prvých pretekov HMS, takže je naozaj skvelé vidieť Williama na Victory Lane a samozrejme dobrý deň to bol aj pre náš tím.“

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář