NASCAR uctí padlé vojáky

Nejvyšší série NASCAR Sprint Cup tento víkend vzpomene na válečné hrdiny, padlé vojáky, které uctí velmi originálním způsobem. Každý vůz, který v nadcházejícím závodě Coca-Cola 600 vyrazí na trať ponese na čelním skle, na místo řidiče, jméno padlého vojáka.

Výběr padlých zcela náhodný? 

Nikoli! Jména vojáků, která byla vybrána pro daný vůz, byla vybrána s přímou návazností na příslušný tým. Vojín Dean Van Dyke, který padl ve Vietnamské válce byl příbuzným Grega Biffla. Nadporučík Daniel Hyde, který byl zabit během operace Irácká svoboda, sloužil po boku Chrise Claytona, dnes měniče pneumatik týmu BK Racing.

Nejúspěšnější žena v dějinách NASCAR Danica Patrick poveze jméno Steven R. Koch, Steven byl teprve 23-letý mladík z New Brunswicku, který zemřel na následky zranění, které utrpěl z improvizovaného výbušného zařízení během bojových operací v Afghánistánu v březnu 2008.

David M. Tapper bude jméno, které bude zdobit vůz Kurta Busche, tento SEAL byl zabit v srpnu 2003, když se po třetí vrátil roku 2003 do Afghánistánu.

Vybráno celkem padesát padlých, které si během ceremonie, která se protáhne až do července, připomeneme. Prohlédnout si všechna jména můžete na www.nascar.com.

CFTlsQgUIAEH60X (1)
A není to jenom NASCAR, kdo se po hlavě vrhá k uctění památky padlých a podpoře všech mužů, kteří jsou dnes v armádě. Svůj obdiv vysílá i společnost Goodyear – výhradní dodavatel pneumatik pro NASCAR, který pro tuto příležitost upraví design popisků pneumatik. Zapojují se i společnosti 3M, Mars Chocolate nebo  M&M’s, které vytváří vlastní programy v rámci těchto oslav, které jsou součástí zmíněné cerominie pojmenované „NASCAR: An American Salute“.

Uctívat se budou nejen padlí vojáci, ale i jejich rodiny. Závod Coca-Cola 600 „600 mil vzpomínek“ ukáže světu, jak moc si Američané váží svých hrdinů a těch, kteří za jejich zemi pokládají své životy.

Mimo závodění ale přece k tématu:

Chcete si zkrátit čekání na závod Coca-Cola 600? Doporučujeme shlédnout film Clinta Eastwooda AMERICKÝ SNIPER s Bradley Cooperem v hlavní roli.

Sledujte náš facebook a fanouškovský facebook NASCAR CZ.

Napsat komentář