NASCAR predstavil logo pre 2023 a výraznú zmenu v Truck Series

GettyImages-1414701899

Piatok v Daytone bol plný noviniek. Camping World Truck Series pred budúcou sezónou zmení svoj názov a nové logo pre jubilejnú sezónu predstavil aj samotný NASCAR.

Úcta k našej minulosti. Oslava súčasnosti. Pohľad do našej budúcnosti. To bude charakteristickým znakom NASCAR 75, ktorý sa spustí v roku 2023 na počesť 75-ročného výročia vzniku tohto športu. Kúsok NASCAR 75 bol však predstavený v piatok večer na USA Network s odhalením oficiálneho loga, vzhľadu zameraného na diamant, ktorý sa hodí k diamantovému výročiu NASCAR.

National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) bol založený v roku 1948, čím sa rok 2023 stal jeho 75. sezónou – ktorá sa bude oslavovať počas celého roka. „Napriek tomu, že je to odraz pomerne jedinečnej a bohatej histórie našej minulosti, naozaj chceme, aby to bolo symbolom toho, kde sme dnes ako šport, ako značka a kam očakávame, že sa bude uberať v budúcnosti,“ povedal pre Adweek marketingový riaditeľ NASCAR Pete Jung.

Ďalšie plány osláv 75. výročia budú oznámené neskôr.

Ďalšou podstatnou novinkou víkendu je, že NASCAR a Stanley Black & Decker, najväčšia svetová spoločnosť na výrobu nástrojov a líder v oblasti outdoorového vybavenia, oznámili, že americká ikona náradia CRAFTSMAN® sa vráti ako hlavný sponzor NASCAR Truck Series od roku 2023. Spoločnosť bola hlavný sponzor série od jej vzniku v roku 1995 až do sezóny 2008.

„Oslavujeme návrat NASCAR CRAFTSMAN Truck Series,“ povedal Doug Redpath, prezident pre Hand Tools and Storage v Stanley Black & Decker. „Od hrdých majiteľov domov a staviteľov až po automobilových nadšencov a majstrov mechanikov, CRAFTSMAN bol značkou, ktorej generácie verili, že svoju prácu zvládne. Tešíme sa na náš návrat do Daytony v roku 2023, aby sme sa znovu stretli s našimi vernými fanúšikmi, keď začneme túto novú kapitolu histórie NASCAR,“ dodal.

craftsman-truck-series-trophy

fotografie: NASCARmedia.com, video: twitter.com/NASCAR

Napsat komentář