NASCAR pokutuje členy posádek, nikoli jezdce

458303352

Jak bylo slibováno, tak včera NASCAR vydal prohlášení v němž stanovuje pokuty za rvačku, která se stala po závodě na Texas Motor Speedway.

Možná překvapivě neputují tresty k Jeffu Gordonovi ani Bradu Keselowskemu. Oba se vyhnou sankcím, což je fakt, který ulevil především Keselowskemu, který je od Charlotte kvůli podobným událostem v podmínce.

Za rvačku NASCAR potrestal dva šéfy posádek a čtyři členy z Hendrick Motorsports. Tři členové HM byli dokonce suspendováni a to hned na šest závodů. Každý z nich navíc zaplatí 25.000 amerických dolarů za to, že byli „zapleteni do po-závodních psychických a fyzických hádek“. Čtvrtý člen HM zaplatí o 15.000 méně a nezúčastní se pouze tří závodů.

Z velitelů posádek byl pokutován Alan Gustafson (Jeff Gordon) ale také Kenny Francis (Kasey Kahne). Oba pánové zaplatí hned 50.000 dolarů a navíc jim byla udělena podmínka na šest závodů. NASCAR rozhodl penalizovat velitele posádek, protože dle jejich vyjádření velitel posádky přebírá zodpovědnost za činy členů týmů.

„V neděli večer byl Jeff podle mě v plném právu. Je vášnivý protože chce opravdu moc vyhrát.“ Řekl Hendrick a dodává: „Tým 24 je skupina, která spolupracuje a je k sobě naprosto loajální. Mají moji plnou podporu a do posledních závodů půjdeme naplno.“

Kevin Harvick, který strčil Keselowskeho, aby ho Gordon měl na dosah ruky nebyl penalizován vůbec.

AAA Texas 500 NASCAR Texas Auto Racing-2

One Comment

  1. Myšák napsal:

    Ubohost!

Napsat komentář