NASCAR News #168

Ve čtvrtek proběhl v Nashville posezóní Banquet a došlo k předávání trofejí na „červeném“ koberci. Zároveň byly vyhlášeny výsledky hlasování o nejoblíbenějších jezdcích  každé série. O tomto titulu tradičně rozhodují samotní fanoušci na webové stránce nascar.com. Pošesté v řadě se stal nejoblíbenějším jezdcem Cup Series jezdec Hendrick Motorsports Chase Elliott. V rámci Xfinity Series pak nejvíce hlasů dostal Justin Allgaier a v Craftsman Truck Series Hailie Deegan.


Po Fordu zveřejnila podobu svého vozu pro Cup Series na nadcházející sezóny i Toyota. Základ bude v novém modelu Camry, který přijde na americký trh až v roce 2025. Ten nese kompletní název Toyota Camry XSE.

Postupně se odhalují i jezdecké sestavy na nadcházející ročník. Do týmu Kaulig Racing v rámci Xfinity Series přestupuje Josh Williams. Usedne do vozu #11.

Kyle Weatherman se pak stěhuje do DGM Racing. Ten bude na svém vozu vozit číslo #91.

Od JD Motorsports se do týmu Alpha Prime Racing stěhuje Brennan Poole. Absolvuje zde kompletní sezónu ve voze #44.


Historický ovál North Wilkesboro Speedway se po letošní reinkarnaci dočkal nového povrchu. Příští rok se zde opět odjede All-Star Race a závod Craftsman Truck Series.


Fotografie: NASCARmedia.com

2 Comments

  1. Matěj napsal:

    Dobrý den, prvně děkuji za pravidelné informace ze světa oválů, měl bych na Vás dotaz, zda nemáte informaci jestli budou v příštím roce opět dostupné přenosy NASCAR na Nova sport a Arena sport?

    • Tomáš Cvejn napsal:

      Zdravím, děkujeme za milou zprávu. Dříve bylo oznámeno, že práva byly nakoupeny na tři roky, takže rok 2024 bude prozatím poslední, který bude na Česko-slovenských TV. Od roku 2025 budou i v Americe velké změny v TV právech (připravujeme samostatný článek), takže jak to bude dále uvidíme.. Tomáš

Napsat komentář