NASCAR News #127

Kolotoč NASCAR se opět lehce probudil ze zimního spánku a během tohoto týdne přišlo hned několik nových oznámení jezdeckého složení na nadcházející sezónu.

Tým Richard Childress Racing včera oznámil sponzory pro Kyla Busche na nadcházející sezónu. Většina z nich s týmem bude pokračovat již několikátý ročník jako například společnost Cheddar’s, Lenovo, Alsco Uniforms či 3CHI. Novým členem bude sázkařská skupina Bet MGM. Designovou změnou prošlo i samotné provedení čísla 8. Fjhr_EnX0AAaNst

 

V Nashville proběhl první prosincový víkend tradiční posezónní banquet, kde došlo na slavnostní předávání trofejí. Zároveň se vyhlásily výsledky fanouškovské ankety o nejoblíbenější jezdce z každé série. Popáté v řadě ovládl anketu v Cup Series Chase Elliott. V rámci Xfinity Series je nejoblíbenější jezdec Noah Gragson a podruhé v řadě vyhrála Hailie Deegan hlasování v Camping World Truck Series.

Cenu Myers Brothers Award získal spolumajitel stáje Trackhouse Racing Justin Marks.

Fi9XKLtWYAAevEz Fi9XKLwXwAMyHXf Fi9XKLrXoAAvrIA

Druhou adventní neděli bylo odjeto jedno z nejvýznamnějších klání super late model stock car Snowball Derby na oválu 5 Flags Speedway v Pensacole. Do závodu nastoupilo hned několik jezdců z nejvyšších tří sérií – Jazdci NASCAR v nedeľnom Snowball Derby. Kvalifikace se nejvíce povedla Joshu Berrymu a odstartoval z pole position. Jezdcům z Cup Series se příliš nedařilo a nejlépe dokončil William Byron na šestém místě. Erik Jones se zapletl do jedné z nehod a skončil na chvostu jezdeckého pole. Naopak se zadařilo Dereku Thornovi a dojel si pro vítězství v tomto uznávaném klání. Thorn je dvojnásobný šampion ARCA Menards West Series ze sezón 2013 a 2018. Druhý dokončil Sammy Smith, který je naopak dvojnásobný šampion ARCA Menards East Series 2021 a 2022. Zmiňovaný vítěz kvalifikace Josh Berry nakonec dojel až na pětadvacátém místě, Noah Gragson na dvacátém a Ty Majeski na desátém.

Joe Gibbs Racing zveřejnil svůj line-up jezdců na nadcházející sezónu Xfinity Series. Full-time se ve voze #18 představí Sammy Smith a ve #20 John Hunter Nemechek. Vůz #19 bude takzvaný „All-Star“, kde se představí několik jezdců z Cup Series, které doplní jiné stálice u JGR. Prozatím je potvrzený pouze Ryan Truex, který odjede šest závodů a prvním kláním bude jarní Phoenix. Fjd7e-0WQAIy6rb

Expanze se pro nadcházející sezónu Xfinity Series dočká Sam Hunt Racing, který poprvé nasadí dva full-time vozy. Do vozu #26 usedne Kaz Grala a do #24 Connor Mosack. Ten se však představí pouze ve dvaceti kláních, kdo ho nahradí po zbylé závody se oznámí v průběhu sezóny.

FjhrIbaXEAAW6Ab

Tým McAnally Hilgemann Racing v rámci Craftsman Truck Series nasadí dva vozy. Do #19 usedne Christian Eckes a do #35 Jake Garcia. Jake Garcia je teprve sedmnáctiletý mladíček, který v sérii trucků absolvoval pět klání. Nejlépe se umístil na šestnáctém místě ve Phoenixu.

FjZuI_AWYAIOZMl

Tým GMS Racing také potvrdil svoji jezdeckou sestavu na ročník 2023. S týmem bude opět pokračoval ve #23 Grant Enfinger, do #43 usedne již dříve oznámen Daniel Dye a do #24 usedne nováček Rajah Caruth.

FjTyBCxXoAEsxnE

Fotografie: NASCARmedia.com, twitter.com

Napsat komentář