NASCAR a sneh? Pamätné víkendy ovplyvnené bielou pokrývkou

snowMartinsville2018

Víkendové preteky Xfinity Series v Las Vegas v úvode prerušilo počasie. Počas 42 minútovej červenej fázy sme videli dažďové kvapky, ktoré sa miešali so snehovými vločkami. Kamery zabrali dokonca aj menšie piesočné tornádo. Počkať…. snehové vločky? Vo Vegas? Nebolo to však prvýkrát, čo preteky NASCAR ovplyvnil sneh a my sa pozrieme na niekoľko pamätných podujatí.

MARTINSVILLE SPEEDWAY (2018)

Mal to byť prvý jarný víkend, ale marcové podujatie v Martinsville v roku 2018 sa zmenilo na zimnú rozprávku. Jazdci najvyššej Cup série ešte stihli absolvovať sobotné tréningy, preteky Camping World Truck Series však šachovnicovú vlajku nevideli. Podujatie bolo po 23 kolách prerušené pre sneženie, ktoré v noci ešte zosilnelo. Plánovaný nedeľný doubleheader sa nakoniec presunul až na pondelok.

LukeLambertMartinsville2018

BRISTOL MOTOR SPEEDWAY (2006)

Piatkové sneženie zrušilo kvalifikáciu, v sobotu vločky prerušili preteky Busch Series (dnešná Xfinity). Červené vlajky viali takmer 80 minút a podujatie Sharpie Mini 300, ktoré štartovalo o pätnástej hodine, končilo v noci. Nedeľné preteky Cup Series sa už išli podľa plánu a skončili výhrou Kurta Buscha. Ten na cieľovej čiare predviedol pamätnú oslavu, pri ktorej napodobnil vytváranie snehového anjela.

ATLANTA MOTOR SPEEDWAY (1993)

Toto je asi najväčší vplyv snehu na pretekársky víkend NASCAR. Pôvodne sa v Atlante malo jazdiť 14. marca, ale štart sa posunul takmer o týždeň, pretože Atlantu zasiahla takzvaná „Búrka storočia“. V niektorých častiach Georgie napdali takmer tri metre snehu, takže nebolo prekvapením, že preteky boli odložené na nasledujúci víkend, ktorý bol pôvodne plánovaný ako voľný.

Preteky boli tiež nezabudnuteľné, Jeff Gorodon si išiel za svojou prvou výhrou v NASCAR Cup Series, ale v závere sa roztočil a prenechal triumf Morganovi Shepherdovi, pre ktorého to bolo posledné víťazstvo v NCS kariére.

PhilCavaliAtlantasnow

fotografie: twitter.com/Ives_Greg, Luke Lambert, Phil Cavali

Napsat komentář