Meteorolog Ives vyhrál Earnhardtovi Jr. kvalifikaci

Dale Earnhardt Jr.

Letos po druhé se vracíme na daytonský okruh, kde bude odmávnut (mimo jiné i) další závod nejvyšší série NASCAR Sprint Cup.

Rušno bylo již během tréninků. K velké nehodě došlo po nepatrném kontaktu mezi Keselowskim a Kyle Buschem. Zatím co Keselowskeho dvojka vyšla z incidentu bez újmy, Busch bude muset do dnešního závodu nastoupit v záložním voze, stejně jako například i Greg Biffle, Martin Truex Jr. a další.


V prvním (pátečním) tréninku se jako nejrychlejší ukázal být Dale Earnhardt Jr., jakoby bouřkové mraky Greg Ives (velitel posádky osmdesát osmičky) viděl svým vnitřním okem, nařídil Earnhardtovi, aby do tréninku dal úplně vše.

„Ptal jsem se Grega, proč jsme se snažili dosáhnout v  prvním tréninku nejlepšího času a rychlosti. První věc, kterou zmínil bylo, že nevidí moc optimisticky počasí na samotnou kvalifikaci,“ řekl Earnhardt. „A jak vidíte, bylo to tak.“ Dál se Earnhardt svěřil se (známou) skutečností, že Pole na superspeedways nehrají moc velkou roli, ale vybrat si stání na Pit Road je výhoda opravdu velká. „Jasně že si myslím, že být Leaderem závodu na jeho konci, je nejlepším místem kde můžete být,..“ řekl Earnhardt. „Výběr stání na Pit nám poskytne příležitost být konkurenceschopnější při výjezdu z boxového stání. A třeba se při výjezdu dostaneme právě tam.“ Dodal.

original

Nepříznivé počasí se totiž nad Daytonu přihnalo právě ve chvíli, kdy měla být odjeta kvalifikace. To Ives předvídal a tak se svým týmem předvedli naprostou parádu právě během tréninku. Earnhardt Jr. zajel jedno kolo za 44.492 vteřiny, rychlost potom činila 202.284 mph, druhý Austin Dillon dosáhl rychlosti 202.066 a třetí Bowyer 201.993. Earnhardt přitom strávil z nejrychlejší trojice na okruhu nejvíce kol – devatenáct. Pro zajímavost Jeff Gordon se svou dvacetčtyřkou, odkroužil dvacet čtyři kol a usadil se svým časem na dvacáté čtvrté příčce.

Dle pravidel se startovní listina sestavila dle výsledků tréninku. Earnhardt si tak díky své týmové rosničce připisuje čtrnáctý Pole kariéry. Naposledy se z výhry tohoto závodu radoval v roce 2001.

STARTOVNÍ LISTINA

PoziceJezdecZnačka
1Dale Earnhardt Jr.Chevrolet
2Austin DillonChevrolet
3Clint BowyerToyota
4Paul MenardChevrolet
5Trevor BayneFord
6David GillilandFord
7AJ AllmendingerChevrolet
8David RaganToyota
9Jamie McMurrayChevrolet
10Kasey KahneChevrolet
11Sam Hornish Jr.Ford
12Jimmie JohnsonChevrolet
13Kyle BuschToyota
14Brett MoffittFord
15Casey MearsChevrolet
16Kyle LarsonChevrolet
17Ryan NewmanChevrolet
18Michael AnnettChevrolet
19Matt KensethToyota
20Martin Truex Jr.Chevrolet
21Justin AllgaierChevrolet
22Landon CassillChevrolet
23Jeff GordonChevrolet
24Carl EdwardsToyota
25Greg BiffleFord
26Brian ScottChevrolet
27Danica PatrickChevrolet
28Kurt BuschChevrolet
29Cole WhittFord
30Ricky Stenhouse Jr.Ford
31Tony StewartChevrolet
32Brad KeselowskiFord
33Joey LoganoFord
34Kevin HarvickChevrolet
35Denny HamlinToyota
36Aric AlmirolaFord
37Alex BowmanChevrolet
38Bobby LabonteFord
39J.J. YeleyToyota
40Jeb BurtonToyota
41Matt DiBenedettoToyota
42Josh WiseFord
43Brendan GaughanChevrolet

Závod bude odstartován dnes v noci, v cca 01.45.

Napsat komentář