Maraton plný žlutých vlajek vyhrál Carl Edwards

Noční závod v Darlingtonu, ve kterém jsme mohli vidět rekordních 18 žlutých fází, vyhrál Carl Edwards. Druhý skončil vítěz kvalifikace a s téměř 200 odjetými koly ve vedení asi i nejlepší muž závodu Brad Keselowski.

Start se Bradu Keselowskimu z pole position povedl a své místo vcelku bez problému uhájil. Ani na pozicích těsně za ním se žádné velké drama nekonalo, o jednu příčku nahoru za Keselowskiho se vyhoupli Harvick a Logano, čtvrté místo patřilo Kurtu Buschovi, páté zatím uhájil Gordon.

Hned v sedmém kole nás ale čekalo první přerušení, kolidovali spolu Cole Whitt a Brett Moffitt, celý tento incident trochu nevině odnesl také Chase Elliott, který se již roztočeným vozům před sebou nedokázal vyhnout. Pro první dva jmenované tím závod skončil. Po restartu se opět pořadí nějak výrazněji neměnilo, první zůstal stále Brad Keselowski.

O další zajímavý moment se o pár kol později postaral Matt Kenseth, který jako jeden z mnoha jezdců v tomto závodě opřel svůj vůz do hrazení, kvůli většímu poškození musel navštívil mechaniky. Do pit lane zamířil následující kolo za plného provozu také Greg Biffle, oba tím nabrali ztrátu jednoho kola.

Ve 46. kole nás čekalo další přerušení, tentokrát kvůli Ryanu Newmanovi, který také nezvládl svůj vůz. I po tomto restartu se ale na první příčce držel Brad Keselowski. V 62. kole se přerušovalo znovu, tentokrát kvůli nepořádku na trati. Ačkoliv většina jezdců byla v boxech nedávno, plno z nich se za svými mechaniky tentokrát podívalo znovu, jediný, který zůstal z vedoucí skupinky na trati, byl Carl Edwards. Hned po restartu se ale ukázalo, že to nebyl úplně nejlepší nápad, nové pneumatiky byly znát a Edwards se začal okamžitě propadat. Kolem dvacátého místa se rozhodl mechaniky navštívit také.

NASCAR Sprint Cup Series Bojangles' Southern 500

Zajímavě se ale vyvíjela situace na čele, leaderem se totiž na malou chvíli stal Kasey Kahne, toho ale brzy vystřídal Denny Hamlin, tedy jezdec s nejlepšími statistikami z tohoto okruhu. Druhý byl v té chvíli Joey Logano, třetí Kurt Busch a čtvrté místo patřilo dosavadnímu leaderovi Keselowskimu.

Poklidnější část závodu přerušil ve 110. kole Michael Annett, když došlo kvůli jeho chybě k dalším žlutým vlajkám. To nám odstartovalo nevídanou sérii přerušení.

Chvíli po restartu se dokázal na první místo vrátit opět Brad Keselowski, pár kol na to ale zavlály žluté vlajky znovu, opět kvůli chybě, které se tentokrát dopustil Mike Bliss. V tu chvíli jsme mohli na osmém místě vidět šestnáctku Grega Biffla, který smazal jednokolovou ztrátu a prokousával se vpřed.

Dvě kola po restartu se opět objevily nápisy „caution“, tentokrát do sebe bourali J. J. Yeley a znovu Michael Annett. Boj o dobrý výsledek tím pro oba skončil. Znovu dvě kola po restartu se ale přerušovalo znovu, tentokrát došlo k incidentu mezi Jimmiem Johnsonem a Joeym Loganem. Johnson se roztočil a skoro zázrakem ho netrefil žádný vůz jedoucí za ním, všichni tak mohli pokračovat dál. Na první místo se záhy na chvíli podíval Kevin Harvick, to si ale Brad Keselowski okamžitě vzal zpátky.

Další přerušení na sebe nechalo čekat dokonce více než 20 kol. Na vině byl nabouraný Trevor Bayne, kterému k tomu napomohla Danica Patrick. Ta byla důvodem i dalšího přerušení ve 190. kole. O dvě kola později podobně dopadl Ricky Stenhouse Jr., právě po tomto přerušení na přelomu druhé a třetí stovky kol došlo ke změně leadera, Keselowskiho z prvního místa odstavil Kurt Busch.

Během třetí stovky kol jsme mohli vidět dalších 5 žlutých přerušení, o které se jednotlivě postarali Greg Biffle, Chase Elliott, opět Trevor Bayne a David Ragan. Za poslední může kolize znovu Davida Ragana s Paulem Menardem.

Zajímavě se ale vyvíjela situace na prvním místě, Busche již ve 208. kole vystřídal Kyle Larson, leadery se stali také Tony Stewart, Denny Hamlin a Kevin Harvick, na delší dobu se tam dokázal udržet ale až Joey Logano. Po zmíněných žlutých vlajkách kvůli Raganovi a Menardovi se ale čela opět chopil Kevin Harvick, to mu vydrželo do 302. kola.

Právě v té době totiž došlo k dalším žlutým vlajkám, tentokrát kvůli nečistotám na trati a jako leader z toho vyšel Brad Keselowski, který ve vedení v celém závodě strávil více než polovinu všech kol a určitě chtěl pole position přetavit ve vítězství. K předposlednímu přerušení došlo v 308. kole po kolizi Kurta Busche a Martina Truexe Jr., ke změně vedoucího muže závodu ale nedošlo.

K tomu došlo až ve 345. kole, tedy přibližně 20 kol před cílem. Ačkoliv si Keselowski své místo rychle vzal zpět, Carl Edwards tím rozhodně dal najevo, že v tomto závodě se o vítězství ještě chce poprat. Ideální příležitost k tomu nastala 10 kol před koncem, kdy došlo vinou smyku nováčka Jeba Burtona k poslednímu, osmnáctému, přerušení. Z něj vyjel jako první Carl Edwards a za posledních deset kol před sebe již nikoho nepustil.