Logano o Gibbsovi: „Po Martinsville sme sa rozprávali, no jeho slová mi už nič nehovoria“

Ohnuté blatníky, vášnivé diskusie a pôsobivý výkon zahŕňali pre Ty Gibbsa vzrušujúcu sobotňajšiu noc v južnej Kalifornii. Koniec večera sa však niesol v znamení výmeny názorov s Joey Loganom. Nebola to ich prvá konfrontácia v kariére. Dvojnásobný šampión NASCAR sa rozhovoril o posledných vzájomných konfliktoch.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME

Gibbs, 21-ročný jazdec tímu Joe Gibbs Racing viedol v pretekoch Busch Light Clash na slávnom Los Angeles Memorial Coliseum 84 kôl. Nešťastný reštart desať kôl pred koncom viedol k tomu, že prepustil vedenie tímovému kolegovi Dennymu Hamlinovi, no navyše sa v súboji s Joey Loganom dostali do vzájomného kontaktu a roztočil sa, čím sa vo výsledkoch prepadol až na 18. miesto. Nováčik roka 2023 ukázal, že má stále čo robiť, pokiaľ ide o pretekanie s veteránmi tohto športu. Gibbs sa pri prejazde 1. a 2. zákrutou dostal vysoko, Logana takmer poslal do bariéry a Hamlinovi umožnil dostať sa do vedenia. „Bolo to nešťastné,“ povedal Gibbs. „Myslím, že sa musím zlepšiť v reštartoch. Ako sme videli, môj tím mi priniesol skvelé auto a odviedli skvelú prácu. Takže to bolo dobré predstavenie.“ Logano začal svoju kariéru v Joe Gibbs Racing a svoj prvý pohárový debut absolvoval v roku 2008, keď mal Gibbs, vnuk majiteľa tímu Joe Gibbsa, iba 6 rokov.

Logano, ktorý vstupuje do svojej 16. full-time sezóny  v sérii NASCAR Cup povedal, že nevie, čo má robiť so svojim súperom po ich pokračujúcom konflikte, ktorý viedol k búrlivej diskusii medzi oboma v garážach.  Jazdec Penske Racing diskutoval o svojej situácii s Gibbsom dnes vo vysielaní SiriusXM NASCAR Radio. História medzi Loganom a Gibbsom siaha až do minulého roka sa dostali do kontaktu v pretekoch play-off na Martinsville Speedway. Logano a Gibbs si situáciu vyrozprávali, ale ich problémy sa znovu objavili v Clash.

 

Zoradili sa vedľa seba v prvom rade na päť reštartov V exhibičných pretekoch na Los Angeles Memorial Coliseum sa zoradili vedľa seba v prvom rade pri piatich reštartoch, naposledy desať kôl pred koncom. „Tu je príbeh,“ začal Logano. „Ty a ja sme spolu dosť tvrdo pretekali od minulého roka a pokúsili sme sa porozprávať o tom, že to ukončíme a začneme od nuly. Mal som toho dosť, pravda. Do medveďa môžeš toľkokrát štuchnúť, kým ťa uhryzne. V Martinsville som toho mal dosť, tak som mu ukázal, že toho mám dosť.“ Logano roztočil Gibbsa v tretej zákrute v pretekoch v Martinsville.

„Potom mi zavolal, čo som rešpektoval. Mali sme rozhovor, prišiel ku mne a rozprávali sme sa asi 30 minút. Pomyslel som si: Človeče, to bolo celkom fajn. Bol veľmi skromný. Dobre sme sa o tom porozprávali. Myslel som si, že som už prežil veľa takýchto vecí, keď som bol ako on, však? V Tyovi vidím veľa zo seba. Pomyslel som si, ako by to bolo skvelé, keby som sa tak vtedy rozprával s Kevinom (Harvickom) alebo s Tonym (Stewartom). Porozprávali sme sa, podali sme si ruky a rozhodli sa, že sa budeme navzájom rešpektovať na pretekárskej trati,“ doplnil. „Ale hneď pri prvej príležitosti od tohto rozhovoru, keď sme spolu pretekali pri reštarte, absolútne nezvládol situáciu. Chápem, zostáva 10 kôl do konca Clash, buďme na seba agresívni, ale aby ma niekto úplne odstavil, nebude to v poriadku. Takže, samozrejme, som z toho naštvaný. V tom momente som sa chcel uistiť, že vedel, že som z toho dosť rozrušený a to nie je prijateľné. No, kam odtiaľto pôjdeme? Neviem. Mali sme rozhovor, povedal všetky správne veci. Jeho slová mi už nič nehovoria, takže sa s ním nebudem rozprávať. Ale naozaj neviem, čo robiť ďalej.“ Logano o Gibbsovi povedal, že je talentovaný a rýchly.

PREČÍTAJTE SI AJ: Veľký prehľad zmien pred sezónou 2024

Logano, ktorý skončil v The Clash štvrtý, dostal od poslucháča relácie „The Morning Drive“ otázku, prečo sa tak rozčúlil kvôli exhibičným pretekom. „Pre mňa to nie je o exhibičných pretekoch, Daytone 500 alebo iných bodovaných pretekoch,“ povedal. „Toto sa prenáša z pretekov na preteky. Sú to tí istí ľudia. Za výhru je tam slušná suma peňazí, veľká trofej a skvelá štatistika, že ste vyhrali Clash. Nemyslím si, že by niekto pretekal inak, vzhľadom na to, o aké preteky ide.“ Na otázku, akú dá Gibbsovi lekciu, odpovedal: „Momentálne nepoznám odpoveď. Premýšľal som o tom veľa. Chcem to vyriešiť. Vyjadrujem sa jasne. Nechcem byť s ním v rozporoch. Ale tiež sa nenechám vytláčať z trate. Je to sebakontrola. Je to oko za oko. Takto to funguje,“ doplnil na záver.

fotografia: reprofoto/youtube.com

Napsat komentář