Leavine Family Racing: „Požár nás nezastaví.“

Tým Leavine Family Racing potkala minulý týden tragédie v podobě požáru, který zachvátil jejich základnu (Concord, Severní Karolína) a především potom čtyři vozy. Viceprezident společnosti Jeremy Lange během včerejšího rozhovoru pro NASCAR Talks řekl: „Bylo náročné vidět tu zkázu.“ Přesto Leavine Family Racing prohlašuje, že je požár jen tak nezastaví. 

Požár napáchal škodu celkem na čtyřech z dvanácti vozů, které tento malý tým vlastní. Plameny se vrhly i na vybavení, nářadí a náhradní díly. Co nebylo zničeno bylo pokryto a znehodnoceno vrstvami popelu a samotný žár napáchal taktéž značné škody. Zničena byla i autoskla a veškeré pneumatiky. Za záchranu ostatních věcí může tým vděčit více jak třicítce hasičů z Harrisburgu v Severní Karolíně, kteří se s požárem popasovali.

Přesto je tým statečný a hodlá pokračovat v závodění i tento víkend na Charlotte Motor Speedway. Majitelé jediného vozu Bob a Sharon Leavine se nemusí bát, že by nedokázali do exhibičního závodění vyslat No. 95 Ford, do kterého usedá třicetiletý Michael McDowell.

„Nechceme aby se to na nás podepsalo, nebo aby to definovalo náš tým.“ Řekl Jeremy Lange. „Pátek byl těžký den pro nás pro všechny, a stále je to hodně náročné, už jenom z toho důvodu, že jsme tady (na základně) nebyli. Budeme se soustředit na nadcházející závody a ne na to, co se stalo.“ Dodal.

Tým v současné době podporuje Team Penske, který nebožákům z Leavine Family Racing poskytl útočiště ve svých prostorách a dal jim tak možnost v klidu připravovat vůz na nadcházející víkend. Lange řekl, že do svého momentálně zničeného hnízda, se budou moci vrátit nejdříve po závodě Coca-Cola 600.

Jediným štěstím tak zůstává, že zničené vozy byly prý náhradní. Primární vozy jsou umístěny na jiném místě v budově a nebyly poničeny. Příčina požáru zatím nebyla uveřejněna.

051115_NASCAR_LeavineFire_PI_JP.vadapt.620.high.0 7709542_G

Napsat komentář