Kvalifikace pro Busche, maličkost!

Letošní 21. start sezóny se přenesl zpět do zalesněné krajiny zvané Monroe County (stát Pennsylvania). Řeč je samozřejmě o oválu Pocono Raceway, který během tohoto víkendu přivítal všechny příznivce NASCAR Sprint Cup, třetí nejvyšší soutěže Camping World Truck Series a ARCA Series.

Více o trati si můžete přečíst v článku Pavla Krupaře.

Včerejší kvalifikaci vyhrál Kyle Busch. Pokud vezmeme v potaz výsledky posledních týdnů, na Kyla se zřejmě vsázet nevyplatilo. Jeho nádech poté, co skrze média procedil, že není po únorové bouračcce úplně fit – se stal nádechem před vítěznou jízdou.

Kyle Busch totiž vyhrál poslední tři závody Sprint Cupu. Jako první si pro sebe utrhnul i double v Indianapolis – tedy vítězství z NSC i NXS. Během dnešního dne se Kyle posadí i do svého trucku s číslem 51. Pokud má někdo šanci dosáhnout na 200 vítězství ze třech nejvyšších soutěží NASCAR – je to právě Kyle Busch.

Pro rodáka z Las Vegas to je 17. pole-position kariéry NSC. Vedle něj se na startovní rošt postaví Kevin Harvick. Joey Logano s Austinem Dillonem tvoří druhou řadu. Kromě Austinova překvapení se ve třetí řadě ukáže i Tony Stewart, u kterého je rovněž cítit menší zlepšení – tedy co se průběhu závodu týče, výsledkově se Tony stále potácí na hranici třetí desítky.

: výsledky kvalifikace

Tonyho ve třetí řade doplní Kurt Busch.

Dnešní závod Camping World Truck Series je naplánován na sedmou hodinu večerní (našeho času). Závody ARCA budou následovat něco málo po 21. hodině.

Pro fanoušky insomnie tu je na SlovkaSportTV připraven přímý přenos z Iowa Speedway, kde se pojede dašlí závod Xfinity Series.

Nedělní den je pak ve znamení velkého comebacku NASCAR Sprint Cup na Česko-Slovenské obrazkovy. SlovakSportTV si pro nás totiž přichystal doubleheader. Společně se závodem na Pocono Raceway se fanoušek amerického závodění dočká i “přímáku” z Lexinktonu, kde má sraz formulová IndyCar Series.

Pocono_NSCS_073115_01

NASCAR Camping World Truck Series Pocono Mountains 150 - Practice

Napsat komentář