Kurt Busch vynechá tretie preteky po sebe, pre Michigan v #45 opäť Gibbs

NASCAR Cup Series M&M's Fan Appreciation 400

Kurt Busch v stredu oznámil, že sa nevráti za volant svojej Toyoty #45 23XI Racing pre nedeľné preteky NASCAR Cup Series na Michigan International Speedway a že Ty Gibbs ho nahradí už po tretíkrát za sebou.

Starší z bratov Buschovcov sa zotavuje z „príznakov podobných otrasom mozgu“ po havárii počas kvalifikácie pred pretekmi na Pocono Raceway. Busch vo svojom stredajšom vyhlásení uviedol, že lekári mu stále nepovolili pretekať, ale dúfa, že sa vráti do auta už ďalší víkend 14. augusta na Richmond Raceway vo Virgínii.

„Zatiaľ, čo sa môj zdravotný stav stále vylepšuje a neviem sa dočkať, než sa vrátim do Toyoty #45, musím ešte dostať povolenie na návrat do súťaže a nezúčastním sa pretekov v Michigane. Verím, že Ty bude pokračovať v skvelej práci,“ uviedol jazdec 23XI Racing vo vyhlásení. Busch dostal od NASCAR lekársku výnimku a bude mať nárok na play-off Cup Series na základe víťazstva v Kansase.

TYGIBBSNCSdebut

Ty Gibbs, ktorý jazdí full-time v Xfinity Series, skončil pri svojom pohárovom debute na 16. mieste v Pocone a minulý víkend na okruhovej verzii v Indianapolise obsadil 17. miesto. Michigan bude jeho tretí štart v najvyššej sérii NASCAR.

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář