Kimi Räikkönen sa vracia do NASCAR! Čaká ho debut v Cup Series

Trackhouse Entertainment Group sľúbila, že do svojho konceptu PROJECT91 v sérii NASCAR Cup privedie najväčšie medzinárodné hviezdy na svete. Pár dní po oznámení vzniku PROJECT91 prišlo prvé veľké predstavenie.

Majiteľ tímu Justin Marks vo štvrtok oznámil, že Kimi Räikkonen, líder v počte štartov v F1 (349) a majster sveta z roku 2007, bude jazdiť v Chevrolete Camaro  #91 v augustových pretekoch na Watkins Glen International. „Som naozaj nadšený, že tento rok začnem s Kimi Räikkönenom,“ povedal Marks pre NASCAR.com. „Je zrejmé, že majster sveta F1 z roku 2007 a najskúsenejší jazdec F1 v histórii skutočne pomôže spustiť tento program. Teším sa na to. Som nadšený z našej schopnosti sledovať svetové hviezdy motoristického športu a urobiť niečo naozaj špeciálne pod značkou Trackhouse s PROJECT91,“ dodal.

Räikkönen má na konte dva štarty v NASCAR. Po jednom v Camping World Truck Series a Xfinity Series, oba v roku 2011 na Charlotte Motor Speedway. Jeho kariéra v F1 trvala od 2001-09 a potom od 2012-21. Titul získal v roku 2007 so Scuderiou Ferrari, čo je pre tohto ikonického konštruktéra posledný jazdecký titul. Räikkönen toho roku vyhral šesť pretekov, vrátane posledných dvoch, čím predstihol Lewisa Hamiltona aj Fernanda Alonsa o jediný bod v konečnom poradí.

FTsOUpfXwAELCUA

„Myslím si, že si bude počínať naozaj, naozaj dobre,“ povedal Marks. „Program bude prvotriedny. Bude mať skutočnú príležitosť ísť na trať a bojovať. Toto nie je len PR trik. Vášeň, ktorú mám, je živená víziou, že niekto príde a vyhrá.“ Marks povedal, že Räikkönenov štart vo Watkins Glen je jediným podujatím PROJECT91 plánovaným na rok 2022, ale v roku 2023 očakáva viac pretekov s ďalšími jazdcami.

„Nechcel som znova pretekať, ale Justin prišiel do môjho domu vo Švajčiarsku a presvedčil ma, ako vážne to myslí so zostavením špičkového programu,“ uviedol Räikkönen v tímovej správe. „Bude to zábava, ale je to niečo, čo budem brať veľmi vážne. Viem, aká konkurencieschopná je séria NASCAR Cup a bude to veľká výzva.“

fotografie: twitter.com/teamtrackhouse, www.instagram.com/kimimatiasraikkonen

Napsat komentář