Jimmie Johnson se vrací!

Jimmie Johnson se vrací do NASCAR jako spoluvlastník týmu a zároveň se ukáže hned v několika závodech Cup Series.

Petty GMS Racing v pátek dopoledne oznámil velkou věc. Sedminásobný šampion Cup Series Jimmie Johnson se stává spolumajitelem týmu a dokonce se po dvou sezonách v Indycar vrátí za volant vozu NASCAR. Johnsonův první závod bude Daytona 500 19. února. Ve voze s jakým číslem, kdo bude jeho sponzor a v kterých dalších konkrétních závodech se objeví, bude zveřejněno později.

„Nemůžu být šťastnější, že se Jimmie Johnson připojil k Petty GMS.“ řekl Maury Gallagher, hlavní majitel týmu. „Nikdo v moderní éře NASCAR nevyhrál tolik závodů, jako Jimmie. Mít řidiče takového kalibru, který dokáže řídit na hraně naše vybavení, poskytovat zpětnou vazbu inženýrům a crew chiefovi a mentorovat naše mladé jezdce (Erika Jonese a Noaha Gragsona), bude neocenitelné. Nikdo jiný nemůže říct, že má v týmu dva sedminásobné šampiony!“ dokončil s velkým úsměvem na tváři Gallagher.

„Je skvělé být opět v NASCAR.“ začal Johnson. „Když skončila sezóna Indycar, začal jsem řešit, co bude dál. Maury a já jsme se spojili a začali jsme vymýšlet plány. Vlastnictví týmu dává v této fázi mé kariéry velký smysl. Poté, co jsem s Mauryho rodinou strávil nějakou dobu jsem si uvědomil, že je to něco, na čem bych se chtěl podílet jak z obchodního, tak závodního hlediska. Mám štěstí, že jsem během svého života měl neuvěřitelné mentory a vždy jsem se to snažil všem oplatit. Myslím si, že můžu být dobrým zdrojem informací pro naše dva mladé piloty Erika Jonese a Noaha Gragsona jak na trati, tak mimo ni.“ řekl Johnson.

Sezóna 2023 bude teprve druhá v Cup Series pro Petty GMS. V roce 2021 koupil Maury Gallegher většinový podíl v týmu Richard Petty Motorsport.

„Jaká vzrušující doba pro Petty GMS Racing.“ řekl Petty. „V letošním roce jsme dosáhli pěkných výkonů a nyní s Jimmiem na palubě to bude určitě lepší a lepší. Těším se, že bude součástí našeho týmu a uvidíme, co spolu dokážeme vybudovat.“ FgwZK6FVIAINRXYFotografie: twitter.com/PettyGMS, twitter.com/JimmieJohnson

Napsat komentář