Jimmie Johnson dostal k narozeninám nový kontrakt

Jeden z nejúspěšnějších jezdců historie NASCAR Jimmie Johnson dnes slaví své čtyřicáté narozeniny! Shodou okolností před pár dny podepsal s týmem Hendrick Motorsports novou smlouvu.

Jimmie Johnson je bezpochyby největší současnou hvězdou NASCAR, které po této sezóně končí smlouva. Již předem bylo skoro jisté, že nový kontrakt podepíše opět u týmu Ricka Hendricka, otázkou zůstavalo, na jak dlouho.

Před pár dny se tak skutečně stalo a Jimmie Johnson prodloužil smlouvu o dva roky, tedy do sezóny 2017. Šestinásobný šampión nejvyšší série NASCAR bude mít tedy nejméně dvě další sezóny na zisk sedmého titulu, který by ho dostal na první místo v historické tabulce vedle legend Richarda Pettyho a Dale Earnhardta. Našlápnuto na to má ale už letos, ačkoliv forma z posledních závodů není ideální, do Chase vstupuje Johnson z prvního místa a se čtyřmi vítězstvími ze základní části patří do skupiny favoritů.

Jak se předpokládalo, ke změně nedojde ani na pozici crew chiefa, tím bude nadále Chad Knaus, smlouva je platná do sezóny 2018. Hlavním sponzorem bude stále společnost Lowe’s.

Jak většina fanoušků ví, u Hendrick Motorsports po sezóně k jezdecké změně přeci jen dojde, končícího Jeffa Gordona nahradí mladý Chase Elliott. Dale Earnhardt Jr. má smlouvu stejně jako Johnson na následující dvě sezóny, Kasey Kahne dokonce na tři.

494670053.0

Napsat komentář