CWTS: Jennifer Jo Cobb potrestána

NASCAR uznal vinu závodnici za to, že s sebou měla ve voze mobilní telefon. Zaplatí tak tučnou pokutu 7 500 amerických dolarů.

Vedení NASCAR v úterý rozhodlo o potrestání Jennifer Jo Cobb za prohřešek, kterého se dopustila v sobotním tréninku na závod Chevrolet Silverado 250 na kanadském Mosportu. Po havárii, a následném vystoupení z vozu se k němu totiž vrátila a vytáhla z něho mobilní telefon. Tento čin zaznamenala na kamery společnost FOX.

Vozit tato mobilní zařízení ve voze bylo zakázáno po Daytoně 500 roku 2012, kdy Brad Keselowski tweetnul fotku ze svého vozu při červené fázi. Tento čin zopakoval ještě v ten samý rok ve Phoenixu, a „vyfásl“ za to pokutu 25 000 dolarů. Jennifer byla pokutována částkou „pouze“ 5 000 dolarů. Díky podmínce z května, kdy po havárii vystoupila z vozu před příjezdem bezpečnostního personálu a šla po trati pohrozit Reddickovi, si připlatí dalších 2 500 dolarů.

Samozřejmě se objevily spekulace nad tím, jak moc mohla přítomnost mobilu zapříčinit nehodu, k níž došlo. Možná si ho jenom zapomněla v kapse, nic to nemění na skutečnosti, že mobil za volant nepatří, a už vůbec ne za ten závodní.

 

Napsat komentář