„Je to směšné.“ Říká Gordon

Kvalifikace na nedělní závod v Atlantě pro některé neproběhla úplně podle představ, co se stalo v týmech Jeffa Gordona, Jimmieho Johnsona, Tonyho Stewarta nebo Matta Kensetha? 

Pravidla nového formátu kvalifikace jsou jasná, důležité je v prvním kole kvalifikace prostě vyjet na trať, právě tento bod ale nezvládlo během včerejší kvalifikace ze 47 vozů hned třináct posádek.

„Je to směšné.“ Řekl Jeff Gordon na nový formát kvalifikace. „Fanoušci si zaslouží omluvu, nevím kolik nás tady ještě je, vozů, které ještě nedostaly šanci vyjet na trať.“ Komentoval situaci během kvalifikace rozhořčený Gordon. „Viděl jsem pět, šest nebo možná deset posádek, které mají problémy s nějakými maličkostmi a nemohou prostě vyrazit. O tomhle přeci kvalifikace není. Nemůžu tomu uvěřit, je to hrozné zklamání. Někteří kluci neměli ani šanci se ukázat a kvůli tomu prostě půjdou domů.“ Vyřazenými byli Michael Annett, Reed Sorenson, Mike Wallace, a Matt DiBenedetto.

Některé posádky nestihly první kolo kvalifikace kvůli inspekci a nařízeným úpravám. Patnácti minutový limit prostě nemohl stačit, aby stihly absolvovat (opakovanou) inspekci, vyjet z garážového stání na trať a odkroužit potřebné kolo. NASCAR inspektoři se brání s tím, že by jezdci měli už mít zkušenosti s inspekcí a vše si lépe naplánovat. Není totiž nikdy jisté, že auto projde onou inspekcí hned na poprvé.

„Nevím co na to říct, celý den jsme se připravovali na kvalifikaci a pak jsme nedostali ani šanci zajet kolo. Je to frustrující. Totální ztráta dne. Kvůli téhle „kravině“ startujeme z 39. pozice, jsem „naštvaný.““ Komentoval skrze Twitter celou situaci Tony Stewart.

NASCAR by se tedy měl zamyslet nad principem samotné inspekce, která jak vidno, dokáže znemožnit jezdcům kvalifikovat se do závodu. Možností jak tuto situaci vyřešit, je hned několik, asi nejpřijatelnější varianta by byla ta, v níž by se samotná kvalifikace odstartovala teprve v momentě, kdy všechny vozy projdou inspekcí. Ale i toto řešení by muselo mít jasná pravidla vzhledem k nabitému programu během závodního víkendu.

Otázku ohledně nedostatku času na technickou kontrolu komentoval i Johnson, který řekl, že se to prostě v tomto čase stihnout nedá. Optimisticky potom dodává: „Všechno je jednou poprvé,..“

Napsat komentář