Jazdci NASCAR v nedeľnom Snowball Derby

Snowball Derby sú 300-kolové preteky super late model stock car, ktoré sa každoročne konajú na Five Flags Speedway, 0,5-míle dlhom ovále v Pensacole na Floride. Preteky sa konajú pravidelne od roku 1968 a zvyčajne sa idú v prvú decembrovú nedeľu. A v štartovom poli nechýbajú ani tie najväčšie hviezdy NASCAR.

Snowball Derby má povesť toho, že priťahuje pozornosť viacerých známych jazdcov, vrátane tých z najvyššej série NASCAR, pretože sa koná po skončení sezóny väčšiny sérií. V roku 2017 dokonca vedenie NASCAR presunulo tradičný Champion’s Celebration z piatka na štvrtok. Kvôli „All-Star“ povahe pretekov je Snowball Derby mnohými považované za najprestížnejšie preteky v super late model. Snowball Derby vyhrali viaceré hviezdy NASCAR, vrátane piatich šampiónov national series – jeden víťaz Cup Series, dvaja, ktorí vyhrali pohárovú sériu aj šampionát Xfinity a dvaja s titulom z Camping World Truck.

Svoje zastúpenie počas nedeľných pretekov (podujatie štartuje o 19. hodine nášho času) budú mať opäť aj mená nám dobre známe. V štartovej listine sa objavia hneď štyria jazdci z Cup Series – bývalý šampión série Brad Keselowski, William Byron, dvojnásobný víťaz Snowball Derby Erik Jones (2012, 2013)a nováčik NCS Noah Gragson, ktorý vyhral derby v roku 2018. V zozname nechýbajú ani Josh Berry, ktorý v tejto sezóne bojoval v Championship 4 Xfinity Series a finalista série truckov Ty Majeski, víťaz Snowball Derby z roku 2020.

NASCAR Camping World Truck Series UNOH 200

Štartová listina obsahuje aj ďalšie zaujímavé mená z NASCAR, medzi nimi sú jedenásty muž tejto sezóny CWTS Derek Kraus, tohtoročný šampión ARCA East Series Sammy Smith či víťaz dvoch pretekov v Truckoch v tejto sezóne Corey Heim. Daniel Dye, ktorý skončil v ARCA Series na druhom mieste a v 2023 bude jazdiť full-time v Truck Series, je na štarte tiež.

Sammy-Smith

Chandler Smith, obhajca titulu šampióna Snowball Derby z roku 2021, ktorý bude v budúcej sezóne jazdiť za Kaulig Racing v Xfinity Series, je uvedený na zozname účastníkov, ale na sociálnych sieťach uviedol, že nebude súťažiť.

NASCAR Camping World Truck Series CRC Brakleen 150

→ Štartová listina 55. Snowball Derby na Five Flag Speedway (nedeľa 4.12.2022 o 19:00 nášho času)

fotografia: racingamerica.com

Trackbacks for this post

  1. […] v Pensacole. Do závodu nastoupilo hned několik jezdců z nejvyšších tří sérií – Jazdci NASCAR v nedeľnom Snowball Derby. Kvalifikace se nejvíce povedla Joshu Berrymu a odstartoval z pole position. Jezdcům z Cup Series […]

Napsat komentář