Jazdci, ktorí v 2022 siahali na výhru, no stále čakajú

Reddick

Päťkrát skončil v Cup Series na druhom mieste, v dvoch prípadoch aj v sezóne 2022. Na Road America sa Tyler Reddick konečne dočkal premiérovej výhry v najvyššom leveli NASCAR. V tomto roku však nájdeme viac jazdcov, ktorým výhra utiekla naozaj o vlások a tak stále čakajú. A to je dosť nepríjemné, najmä, keď sa blíži play-off a miestenky sa míňajú.

Víťaz pretekov z jesennej Talladegy v minulej sezóne siahal po výhre hneď v prvých pretekoch sezóny. Počas Daytona 500 viedol Bubba Wallace 12 kôl, no nakoniec dosiahol len druhý finiš tesne za víťazom v Great American Race a tretí na ovále Daytona International Speedway. Odvtedy sa však trápi, „topia“ ho mechanici jeho vlastného tímu a do TOP10 sa pozrel už len raz, v Kansase.

NASCAR Cup Series YellaWood 500

Austin Dillon skončil druhý na Auto Club Speedway. Hoci sa v týchto pretekoch nikdy úplne nedostal do popredia, skončil na druhom mieste za šampiónom z roku 2021 Kyleom Larsonom. Na výhru siahal aj na najdlhšom ovále v kalendári, v Talladege však bol rýchlejší Ross Chastain, ktorý viedol iba jedno kolo. Hoci nevyhral, bol to Dillonov najlepší výsledok na superspeedway trati od roku 2016. Celkovo bol v tejto sezóne už trikrát na pomyselnom pódiu, no za to sa miestenky a body do play-off nerozdávajú. Na výhru čaká od Texasu 2020.

GettyImages-1257104832-scaled

Naposledy vyhral nočné preteky v Bristole 2020 a odvtedy čaká Kevin Harvick na víťazstvo už 61 podujatí. Bol druhý dvakrát v Kansase, vlani v Bristole a tento rok mu ušla Victory Lane v Richmonde. Harvick tu neviedol žiadne kolá – v polovici roka má na konte iba 13 kôl v čele – ale aj víťazovi pretekov Dennymu Hamlinovi stačilo vo vedení len päť kôl. Reddickovo víťazstvo minulú nedeľu dostalo Harvicka pod čiaru postupu do play-off.

GettyImages-1273571217-scaled

Ricky Stenhouse Jr. čaká na výhru ešte dlhšie ako Harvick. Presnejšie 181 podujatí, od júla 2017, keď vyhral letné preteky v Daytone. Stenhouse sa v tejto sezóne „tešil“ z druhého miesta v Doveri a v tomto prípade sa dostal medzi dvoch najlepších jazdcov sezóny. Skončil druhý za Chasom Elliottom a pred Rossom Chastainom. Obaja spolu v pretekoch viedli 159 kôl, on nula. Ale Stenhouse už má viac TOP10 ako za celý rok 2021 a stále môže niektorých prekvapiť víťazstvom.

Monster Energy NASCAR Cup Series GEICO 500

Ak si myslíte, že Harvick a Stenhouse Jr. čakajú dlho, nezabúdajte na Chrisa Bueschera. Ten sa do Victory Lane pozrel naposledy v roku 2016, 1. augusta vyhral v Pocone a odvtedy sa v NASCAR Cup Series odjazdilo už 213 ďalších pretekov (Chris štartoval v 212, pre Covid vynechal tohtoročný Gateway). Je to jeho jediná výhra v NCS a hoci má na konte pár TOP5 finišov, preteky v Sonome priniesli jeho prvý „runner-up“ finiš. Buescher sa vyformoval na jedného z najlepších jazdcov na klasických okruhoch a v kraji vína takmer siahal na výhru. Proti bol Daniel Suárez, ktorý získal svoje prvé víťazstvo v kariére a vytúžené miesto v play-off.

NASCAR Sprint Cup Series Pennsylvania 400

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář