CWTS: Javorový list v Camping World

Série NASCAR Camping World Truck přivítá v roce 2015 Camerona Hayleye. Tento Kanaďan splnil veškeré podmínky k tomu aby se mohl účastnit jedné z nejvyšších sérií NASCAR. 

Cameron Hayley, jméno, které nám prozatím není příliš známé. Teprve osmnáctiletý mladík z Kanady usedne do závoďáku CWTS letos vůbec poprvé na plný úvazek. Závodit bude pro tým ThorSportRacing. Jeho Toyota Tundra ponese číslo třináct. Pověrčivost Američanů k číslu třináct asi Kanaďané příliš nesdílí. Týmovým kolegou mu bude i šampion Matt Crafton.

Cameronova kariéra začala již v jeho sedmi letech, kdy závodil v motokárách. V roce 2010 závodil v nižších sériích se skladovými vozy, „Stock Car“ pro něj tedy nebyly cizí. V roce 2011 se částečně zúčastnil NASCAR série K&N West Pro.

Díky speciálnímu programu NASCAR pro mladé talenty, bylo jasné, že se dříve nebo později posune do nejvyšších sérií NASCAR. Prozatím ale sbíral pomyslné body své úžasnosti ve zmíněné K&N West Pro Sérii. „Byl to vždycky můj sen, dostat se do nejvyšších sérií NASCAR.“ Řekl Hayley. „Letos jsem dostal šanci svůj sen žít.“ Dodává.

Duke Thorson – majitel týmu se na spolupráci s mladým Kanaďanem velmi těší. „Cameron byl úspěšný již v raném věku, má mnoho znalostí a přirozený talent. K tomu jeho velká osobnost… To je celý balíček, víc si nelze přát.“

Jakých úspěchů dosáhne a uvidíme Camerona Hayleye i v jiných nejvyšších sériích? To ukáže čas. Prozatím přejeme hodně zdarů.

 

Napsat komentář