Jaký otec, takový syn?

Minulý víkend si svůj debut ve světě NASCAR odbyl Ross Kenseth, ten před necelým měsícem oslavil dvacáté druhé narozeniny. Ostudu jménu Kenseth rozhodně nedělá. 

V současné době má tato naděje částečně zapuštěné kořeny v sérii ARCA Midwest Tour, CRA Super Series a ARCA Racing Series. Pokus o to, dostat Rosse do NASCAR zde byl již v roce 2013. Tehdy to byl Kyle Busch, který nabízel na zkušenou jízdu v sérii Camping World, ale nakonec vše vyšumělo bez dohody. Místo toho si Ross téhož roku odbyl debut v ARCA Racing Series. V závodě zářil od začátku, protože získal Pole Position a celkově skončil na šesté pozici.

V dubnu letošního roku Joe Gibbs Racing oznámil, že Kenseth si poprvé vyzkouší velký svět NASCAR a to v sérii Xfinity. Závod Owens Corning AttiCat 300 byl první velkou příležitostí a Kenseth ji, po nepříliš povedeném začátku, využil naplno, protože ukázat se v prvním závodě v dobrém světle může přilákat tolik důležité sponzory a otevřít mnoho dveří do budoucnosti.

Do závodu na Chicagoland Speedway startoval z druhé pozice, Pole mu sebral pouze o 0,012 vteřiny Austin Dillon. A i přesto, že Kenseth se po závodě zpovídal z mnoha chyb, ktertých se dle jeho slov dopustil, zakončil závod na parádním šestém místě. Stejně ale nebyl debutant se svým výkonem spokojený. „Člověče, někdy to je opravdu frustrující,“ řekl Kenseth po závodě. „Měli opravdu dobré auto. Vše co jsme potřebovali byla větší opatrnost, mohlo to být lepší. Myslel jsem, že bychom se mohli dostat až na třetí nebo čtvrtou příčku.“

Ross závod nazval „pokus-omyl“ a své chyby se prý snažil vždy co nejlépe napravit. Při restartech Kenseth ukazoval, že v genech zdědil i něco málo z umu závodního jezdce.

Jeho budoucnost je nyní ve hvězdách, přesto Kenseth říká, že je velmi šťastný, že se mu dostalo této příležitosti a možnosti zajet si závod sérii Xfinity.

NASCAR XFINITY Chicagoland Race

A co na to Matt? Ten prý doufá, že synátorův povedený debut povede k plnému úvazku. Matt se během závodu při pohledu na svého syna, kroužícího v Toyotě ve stejném schématu i se stejným číslem, které vozí Matt ve Sprint Cupu, rozplýval. „Je to zvláštní pohled, zvláštní v dobrém slova smyslu samozřejmě. Koukám na trať a mám pocit, že je to moje auto. Vím, že je vše v dobrých rukou a nemůžu se dočkat, až se Ross stane součástí toho všeho.“ A dodal:„Možná jsem mu do začátku dal až příliš rad. Pak už jsem si říkal, že bych raději měl zavřít pusu, jsou některé věci, které je lepší, když se naučíte sami.“

 

Napsat komentář