Hviezdy Hendrick Motorsports sa predstavia v Xfinity Series

GettyImages-1351933680-scaled

JR Motorsports postaví svoj Chevrolet číslo 88 v ďalších piatich pretekoch série Xfinity v tejto sezóne pre hviezdy Hendrick Motorsports z NASCAR Cup Series Elliotta, Byrona a Larsona. V utorok to oznámilo vedenie JRM.

Majiteľ JR Motorsports Dale Earnhardt Jr. strávil posledných 10 rokov svojej kariéry v Cup Series vo farbách Hendrick Motorsports, majiteľa Ricka Hendricka a obaja sú naďalej partnermi. Hendrick je tiež menšinovým vlastníkom v JRM.  Earnhardt jazdil začiatkom apríla v Chevrolete #88 na Martinsville Speedway vo svojom jedinom naplánovanom vystúpení v sezóne a skončil na 11. mieste. Miguel Paludo si s týmto autom vyjazdil deviate miesto na Circuit of the Americas v marci a vráti sa za jeho volant na Road America (2. júla) a na okruhovej verzii Indianapolis Motor Speedway (30. júla).

NASCAR Xfinity Series Call 811 Before You Dig 250 powered by Call 811.com

„Platforma NASCAR nám pomohla vybudovať z HendrickCars.com národnú značku a tešíme sa na pokračovanie tejto dynamiky prostredníctvom tohto rozšíreného úsilia. Zaviazali sme sa k našim pretekárskym programom a podporujeme našich tímových kolegov z Hendrick Motorsports vždy, keď je to možné, a vieme, že tieto dodatočné preteky budú prínosom pre našich jazdcov a tímy. Sme tiež nadšení, že pri tejto príležitosti môžeme spolupracovať s Daleom. Je to výhra pre všetkých,“ povedal Greg Gach, prezident Hendrick Automotive Group.

Chase Elliott, šampión Cup Series z roku 2020 sa predstaví budúci víkend v Darlingtone. William Byron sa predstaví v máji v Texase a v júli v New Hampshire. Kyle Larson, súčasný šampión pohárovej série zasadne za volant na Watkins Glen (20. augusta) a v Darlingtone (3. septembra). Larsonov primárny sponzor v Cupe, HendrickCars.com, bude sponzorom v podujatiach druhej najvyššej série NASCAR. Všetci traja jazdci predtým jazdili za JR Motorsports. Elliott (2014) a Byron (2017) získali v aute číslo 9 titul šampióna série Xfinity. Larson odštartoval program Truck Series v roku 2015 na Chicagoland Speedway.

bYRON

NASCAR Cup Series Season Finale 500

GettyImages-1351940185-scaled

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář