Hrozná smrt „Dicka“ Trickleho

Autoworks 500

Dnes si připomeneme muže, který nás opustil minulý rok v květnu. Kdyby nedošlo k oné tragédii Dick Trickle by dnes oslavil sedmdesáté třetí narozeniny. 

Richard „Dick“ Trickle se narodil 27. října 1941 ve Wisconsinu. Už jako osmiletého chlapce jej potkala tragédie, když při hře s bratrancem spadl do sklepení a zlomil si kyčel. Jeho zotavování mělo tak pomalý průběh, že ho dokonce lékaři poslali do domácího ošetřování s tím, že bude po zbytek života invalidní. Richard se ale nevzdal a začal chodit. Nicméně kulhání bylo jeho poznávacím znamením.

O rok později ho jeho přítel vzal na závody na Crown Speedway a Trickle byl ohromen a hned věděl, že jakmile mu bude šestnáct let, bude řídit závodní vůz. Už ve třinácti usedl za volant závodních speciálů na  krátkých tratích ve Wisconsinu.

V NASCAR debutoval v roce 1970 – jeho prvním závodem byl závod Daytona 500. Během dvaceti čtyřleté kariéry v (dnešním) Sprint Cupu absolvoval 303 závodů. Nikdy se ale nepodíval na Victory Lane.

Dvě vítězství dokázal nasbírat v nižší sérii (dnešní) Nationwide, kde působil od roku 1984.

K osudnému incidentu došlo 16. května 2013 na  hřbitově Forest Lawn v Severní Karolíně.  Centrum tísňových volání přijalo hovor od neznámého muže, který řekl, že se někdo chystá spáchat sebevraždu. Když se operátor zeptal kdo, do sluchátka zaznělo „.“

Dick Trickle si způsobil střelné zranění neslučitelné s životem na stejném hřbitově, kde je pochována jeho vnučka. Jeho rodina později vydala prohlášení, že Richard trpěl velkými chronickými bolestmi a žádný lékař mu nedokázal pomoci.

„Dick byl legenda v komunitě krátkých tratích, a to zejména v jeho domovském státě Wisconsinu, byl skutečným favoritem svého fanouška. Osobnosti, jako jsou Dick formují podstatu závodění. Všem nám bude chybět .“ Řekl Brian France.

Dick-Trickle-10th-Anniversary-Carter-Classic-Win-Grundy-County-Speedway

Napsat komentář